Apple Watch Series 5 Akıllı Saat

0
263 görüntülenme

Eylül ayı itibari ile tanıtılan ve son dönemlerde ülkemizde de satışa sunulan Apple Watch Series 5 akıllı saat, Apple saatleri içerisinde en iyi özellikler ile donatılarak gelmiş cihazı olarak öne çıkıyor. Akıllı saat kullanmayı sevenlerin ve özellikle de Apple ürünlerinden vazgeçmek istemeyenlerin oldukça yoğun talebine maruz kalan bu cihaz, Apple kullanıcısı olmayan tüketicilerin de ilgisini çekmeye devam ediyor.

Son dönemlerde sürekli açık ekrana sahip akıllı cihazlar piyasada yerini almaya başlamışken, Apple Watch Series 5’te de en dikkat çekici özellik olarak Force Touch özelliği sayesinde her daim açık olan retina ekran ile üretilmiş olması. Böylelikle, saate baktığında hep saatin kaç olduğunu görmek isteyen daha geleneksel saat kullanıcılarını da memnun edecek olan bu cihaz, uyumayan ekranlı akıllı saatlerde öncülerden olarak dikkat çekiyor.

Ekran özelliği olarak 40 mm ve 44 mm olmak üzere iki farklı boyutta üretilmiş olan Apple Watch Series 5, kasa özelliği olarak %100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapılmış durumda. Geri dönüştürülmüş olma özelliği ise, yine Apple’in üretmiş olduğu iPhone XR‘ın üretim sürecinden elde edilen materyal, bu akıllı saati ortaya çıkarabilmek için kullanılmış. Yeni kadran tasarımları sayesinde de farklı beğenilere sahip pek çok kullanıcıyı tatmin edecek tasarımı ile yeni nesil bu saat dikkatleri üzerine çekiyor.

Ekran çözünürlüğü açısından, 44 mm’lik model 368 x 448 piksel çözünürlüklü ve 40 mm’lik model 324 x 394 piksel çözünürlüklü olarak piyasaya sürülmüş.

Sensörler açısından da zengin olan cihaz, W3 Apple wireless bağlantı çipi ile üretilmiş. Cihazda optik kalp sensörü, gelişmiş ortam ışığı sensörü, barometrik altimetre sensörü, elektriksel kalp sensörü, jiroskop, acil SOS, ivme ölçer sensörleri bulunuyor.

Apple Watch Series 5, cihaza son derece hız katan 64 bit çift çekirdekli S5 işlemciye ve 32 GB kapasiteye sahip. Aynı zamanda 18 saate kadar pil ömrü bulunan bu cihaz, 50 metre derinliğe kadar suya dayanıklı olması nedeniyle, suya girerken saati çıkarmanıza gerek bırakmıyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.