Android İçin En İyi Navigasyon Programları

15
24.335 görüntülenme

Çoğumuz artık akıllı telefonlarımızı GPS özelliği olanlar tabi ki navigasyon cihazı yerine de kullanır olduk. Mesela ben de geçen sene almış olduğum bir Navigasyon cihazını sattım. Çünkü artık bu işi android işletim sistemli akıllı telefonumdan yapabiliyorum. Peki android telefonlar için en iyi navigasyon programı hangisi?

Neden bir navigasyon programına ihtiyaç duyalım peki? Çünkü eğer internet paketiniz yoksa Google Haritalar internet erişimi olmadan şu ana için bir işe yaramıyor. Çünkü adresleri, aradığınız noktaları ve haritayı internet bağlantınızı kullanarak gösterebiliyor. Aşağıda yorumlarını yaptığım programlarda ise bir kereliğine internetten Türkiye haritasını indiriyoruz. Sonrasında internet bağlantısına ihtiyacımız kalmıyor. Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Google Play Store daki ücretsiz tüm navigasyon programlarını kullandım diyebilirim. Peki hangisi daha iyi? Teker teker kullandıklarım hakkındaki yorumları yazıyorum.

Navitel: Kullandığım en gösterişsiz ve en basit android yazılım. Tamamen ücretsiz ama yönlendirmelerde oldukça başarısız. Türkiye haritasında özellikle anadolu yok gibi. Yani aranan sonuçlar çıkmıyor.

Navitel Google Play Store Linki

Tomtom: Ücret konusunda çok acımasızlar. Ancak navigasyon programı cihazlardaki gibi oldukça başarılı.

Tomtom Google Play Store Linki

IGO Primo: Igo aslında IOS için geliştirilmiş bir yazılım ama androide uyarlanmış hali mevcut. En baba navigasyon programı bence. Sadece ilk açılışı ve arayüzü biraz yavaş.

IGO Primo’nun android versiyonunu internette arayıp bulabilirsiniz.

Sygic: Bence en başarılı navigasyon programı. Deneme süresinden sonra satın almanız gerekiyor. Ancak son bir güncelleme yaptı ve garip şeyler olmaya başladı haritasında. Örneğin İstanbul-Antalya tüm navigasyon cihazlarında 750-770 km iken Sygic en az 930 göstermekte, ayarlarından en kısa ya da en hızlı seçeneklerini seçseniz bile bir şey değişmemekte. Oturup rota eklemek gerekiyor bu da çok can sıkıcı. Ama bu mantıksal hatalar olmasaydı hem görsel hem hızlılık bakımından tek tercihim olurdu. Ayrıca Head Up Display yani cama yansıtma özelliği var. Özellikle gece karanlıkta çok net görünüyor. Kaydırmaz yardımıyla ön cama yakın bir yere koyduğunuzda cam üzerinde hız ve yön bilgilerini basitçe gösterme özelliği var.

Android İçin En İyi Navigasyon Programları
Head Up Display (HUD)

Sygic Google Play Store Linki

Mapfactor: Ücretsiz bir yazılım, basit bir arayüze sahip. Yine Türkiye haritası çok detaylı değil ama vasat bir uygulama, tercih edilebilir.

Mapfactor Google Play Store Linki

Navigate 6: Süper bir navigasyon programı eğer lisansını satın alırsanız başka bir program aramanıza gerek yok. Her şeyiyle mükemmel. Açılış hızı, ara yüzü, yardımcı asistan özelliği (Cama doğru koydğunuzda arka kamera açılarak yola sanal bir araba çıkıyor sizin yapacağınız tek şey bu arabayı izlemek. Gitmek istediğiniz yere o araba sizi götürecek) ve detaylı ve çok doğru yönlendirmeleri var. Ama deneme süresi bitti ve yollarımızı ayırdık.

Android İçin En İyi Navigasyon Programları
Android İçin En İyi Navigasyon Programları

Navigate 6 Google Play Store Linki

Peki ben şu anda hangisini kullanıyorum? IGO’yu. İçlerinde en stabili, ve sorun çıkarmayanı diyebilirim. Çok nadir de olsa bazı küçük hataları olmadı değil. Mesela izlenen yolda sağa döneceğim gösterilirken sesli yardımcı sola dönmemi söylemişti 1-2 kez. Ben kulağımdan çok gözüme güvendiğimden sorun olmadı 🙂 Ama onun dışında gayet düzgün çalışıyor.

15 YORUMLAR

 1. Özellikle igo yu uzun zaman telfonumda kullandığım için tavsiye edebilirim. Gayet başarılı bir program yapmışlar. Arkadaşın tanıtımını yaptığı programlarıda ilk fırsatta deneyip burdan görüşlerimi yazmak isterim. Teşekkürler.

 2. NOKİA’NIN KULLANDIĞI “”HERE+”” PROGRAMI İLE İLGİLİ OLARAK DA GÖRÜŞLERİNİZİ RİCA EDİYORUM. BU PROGRAMI HER TELEFONA İNDİRİP KULLANMAK MÜMKÜN MÜ ACABA..? SELAMLAR…

 3. Yorumlar için teşekkür ederim ben istanbulda 30 yıldır araç kullanıyorum navigasyon cihazlarıda kullandım.
  Programlar daha iyi
  mesela igo bir çok tablette kullanılmıyor bunula ilgili başarsoft amail attım telefonla görüştüm ama yapamadılar

  ROUTE 66 yı kullandım güzel program ama favoriler en fazla 50 adet çok uğraştım düzeltemediler sorun hala devaö ediyor

  SYGİC i deneme sürümünü kuşlandım istanbulda çok hata veriyor kısa hesaplamaları yalnış güncellemeleri çok az uzun zamandan beri ayrılan yollar maalesef onda yok

  Ben bu konuda tam çözüme ulaşmış değilim kullandığınız iyi bildiğiniz bunlar dışında bir program varmı ? mail atabilirmisiniz LÜTFEN
  Teşekkürler

 4. igo iyi bir navigasyon ama bir yeri aramak ölüm. örneğin, ankara’da aşti’ye gitmek istiyorsunuz ve o an diyelim ki diyarbakır’dasınız. program aşti’yi bulamıyor. kolay yolunu bilen varsa paylaşsın.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.