Corsair RM850 Güç Kaynağı İncelemesi

0
397 görüntülenme

Corsair, 2013 yılının Eylül ayında “RM” güç kaynağı serisini duyurmuştu. O serinin son versiyonu olan RM850; %92’lik verimlilik değeri ve 80 Plus Gold sertifikası ile, maksimum 850 watt enerji verebilen oldukça üst düzey bir model olarak karşımıza çıkıyor.

+12V kanalından 70.8A çıkış yapan RM 850, % 40 yüke yaklaştığında fanını devreye sokuyor. Fanın % 40 yükte minimum çalıştığı, % 100 yükte ise tam kapasite çalıştığı görülüyor.

Corsair-RM850-1

Güç kaynağının içinde yer alan sıcak hava, arka paneldeki tamamı ızgara tasarımına sahip alandan tahliye ediliyor. Cihazın sağ tarafında, ana şebekeden beslenen ve açma – kapama tuşunun olduğu bölüm yer alıyor.

Fan

Anakart güç çıkışlarına ek olarak, güç kaynağı üzerinde şu çıkışlar da bulunuyor;

  • 3 x PCIe ekran kartı çıkışı
  • 2 x 8 pin anakart ekstra güç çıkışları
  • Toplam 5 adet olmak üzere 4 pin MOLEX/SATA çıkışları

Cihazın ön panelinin sağ üst bölgesinde, yassı 4 pinlik bir yuva bulunuyor. Bu yuva, Corsaik Link bağlantısı amacı ile kullanılıyor. İşte bu bağlantı da, güç kaynağının fanını hem sıcaklık hem de devir değerleri bakımından kontrol etmek için sistemi değerlendirmeye yarıyor.

Corsair-RM850-3

RM850 güvenlik açısından da önemli özellikler taşıyor. Cihazın ana güç şebekesi ile bağlantı kurulan kablolarında sağlam bir yalıtım ve topraklama özelliği var. Tozlanmalardan dolayı oluşacak kısa devrelerin önüne bu şekilde geçilmiş oluyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.