Fujifilm X – E2, Fotograf Makinesi İncelemesi

0
837 görüntülenme

Teknolojinin gelişmesi ile pek çok akıllı telefon ya da tablette yüksek çözünürlüklü ve iyi özellikle kameralar bulunurken, yine de tam anlamı ile donatılmış bir fotoğraf makinesi kendini aratıyor. Fujifilm, bu alanda güçlü markalardan bir tanesi olarak kullanışlı fotoğraf makinesi modelleri geliştirmeye devam ediyor. Son olarak gözümüze, Fujifilm X – E2 ürünü çarpıyor…

fujifilm-x-e2-dijital-fotograf-makinesi

Pek çok otorite ve fotoğraf sevdalısının yakından bildiği bu model, daha önceki X – E1 modelinin gelişmiş ve yenilenmiş hali olarak dikkat çekiyor. Üstelik, bir önceki modelin pek çok ödül alması ve üstün kalitesi zaten tartışılmazken, X – E2’nin de bu alanda sağlam bir model olması bekleniyordu.

İncelemeye fotoğraf çekim kalitesinde başlayabiliriz. 16.3 milyon piksel fotoğraf çekim kalitesine sahip olan cihaz, X-Trans Cmos 2 gibi harika bir ışık algılayıcıya da sahip durumda.

fujifilm-xe2-dijital-fotograf-makinesi

İşlemci gücüne bakıldığında, bir önceki modelden 2 kat daha hızlı olduğu görülen X- E2, bu anlamda performans değeri olarak da kendini fazlasıyla geliştirmiş gibi görünüyor.

Fotoğrafçılar açısından çabukluk gerektiren zıtlık ve safha yöntemleri de bu makinede birleştiriliyor. AF sistemi, kullanıcıya hem kolaylık, hem de hız sağlıyor.

Teknik olarak bir liste yapılmak istenirse;

  • 16 MP hibrit vizör kamera
  • 3 inç ekran
  • Magnezyum kasa
  • WLAN ile çekilen fotoğrafların anlık paylaşılabilme özelliği

1000 €’ya yakın bir satış rakamı bulunan bu makine, dayanıklılık ve kalite açısından oldukça sağlam bir ürün olarak piyasada yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.