Galaxy S6’ya Çok Benzeyen Lenovo Landvo S6 Satışta!

0
474 görüntülenme

Akıllı telefon çeşitleri gün geçtikçe fazlalaşıp özellikleri değiştikçe, kişiler hem farklı ürünlere ilgi duymaya başladılar hem de alışılanın dışına yönelimler baş gösterdi. Klasik telefon markaları halen popülerliğini koruyor olsa da alternatif markalar ve onların ürünleri de son derece fazla kullanılmaya başladı.

landvo-s6

Bunun en güzel örneği ise yeni piyasaya çıkan Landvo S6 ile görüyoruz. Bu cihaz Samsung Galaxy S6’ya çok benzerken fiyatının daha uygun olması ise tercih sebebi olacak gibi gözüküyor.

Bugün satışa sunulan Lenovo Landvo S6, Samsung Galaxy S6’ya o kadar çok benziyor ki bu telefondan klonlanmış gibi hissedebilirsiniz. Özellikler olarak birbirini çok karşılamayan bu iki cihaz görünüş olarak neredeyse birbirinin kopyası gibi.

wpid-landvo-s6-first2-630x491

Çinlilerin yükselen markası Lenovo, işletim sistemlerinin açıklarını kullanarak üst düzey firmaların cihazlarını kolaylıkla taklit eder durumda. Android işletim sistemi bu konuda daha kolay işlenebilir özellikte. Çünkü bu işletim sistemi açık kaynaklı, bu nedenle de cihazlarda kullanılan arayüzler kolaylıkla taklit edilebiliyor. Hatta tabir-i caizse doğan görünümlü şahin benzetmesi buraya çok uyuyor.  Özellikle dikkat çekenlerden biri ise iPhone görünümlü Android işletim sistemli telefon üretilmiş olması. Çinliler hemen her şeyi taklit edebilirken bunu oldukça da kaliteli şekilde yapıyorlar.

Çinlilerin şimdiki hedefi belli ki Samsung olduğundan, bu Lenovo Landvo S6 Galaxy S6’ya çok benziyor. Samsung Galaxy S6’yı neredeyse birebir taklit eden bu cihaz donanım açısından Samsung kadar iyi değil.

landvo-s6-galaxy-s6-clone-1

Landvo S6’da MediaTek MT6582 işlemci bulunuyor. Aynı zamanda 1 GB RAM’e sahip olan bu cihaz iki hattı olan ama tek telefon taşımak isteyenler için çift sim kart girişine sahip.

Batarya konusunda iyi bir kalite sunmuş olan Lenovo Landvo S6 2550 mAh kapasiteli bataryaya sahip.

Ekran özelliği olarak 720p çözünürlüğünde sahip olan Lenovo Landvo S6, sadece 110 dolara satışa çıktı.

Android 5.0 Lollipop kervanına da katılan telefonlardan biri olan Landvo S6 yakın zamanda ülkemize de gelir diye bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.