E Okul Hepsi Bir Arada

10
15.773 görüntülenme

E-okul sisteminde davranış notu girişi, gözlem formu girişi ve seçmeli ders seçimi (idareciler için) işlerini kolaylaştıran ve bunların hepsini bir arada sunan yeni bir program geliştirdim.

Daha önce davranış notlarını girmenin kısa yolunu paylaşmıştım. Ayrıca idareciler için seçmeli ders programını da geliştirmiştim. Bu şekilde öğretmen arkadaşlarım, saatler sürecek işlerini saniyeler bazına düşürme imkanı sağladı.

Şimdi de özellikle yıl sonunda öğretmenlerin bilgisayar başında e-okulda çokça vakit harcamalarına sebep olan gözlem formu girişini kolaylaştıran bir ekleme daha yaparak daha önceki yazılımlarımla birleştirdim.

Programın giriş ekranı ve kullanım detayları şu şekilde.

E Okul Hepsi Bir Arada
E Okul Hepsi Bir Arada

Normalde sadece kişiye özel hale getirilecek programım şu anda herkese açık durumda. Giriş ekranına

volkankey.com yazıp Giriş düğmesine basmanız yeterli. Aşağıdaki butonlar aktif olduğu zaman programı kullanabilirsiniz.

Program kesinlikle e-okul şifrelerinizi kaydetmez. %100 güvenilirdir. Ancak ilk denemelerde antivirüslerden bazıları programı virüs olarak algılamakta. Güvenilir uygulama listesine alırsanız bu uyarıyı almazsınız.

Seçmeli ders seçimi ekranında toplu olarak tüm sınıfa ya da tek tek öğrencilere ders ataması yapıp bunları e -okula hızlı bir şekilde kaydettirebilirsiniz.

E Okul Hepsi Bir Arada
E Okul Hepsi Bir Arada

Öğrencileri programa çekmek için e-okula sistemine giriş yapıp seçmeli ders ekranına geliyoruz ve sınıfı seçiyoruz. Sınıf Listesini Al düğmesi ile öğrencileri listemize çekiyoruz. Sonrasında üzerlerine sağ tuş ile tıklayıp seçmeli ders listesinden dersin sırasını giriyoruz. Mesela Seçmeli spor etkinlikleri seçmeli dersler listesinde 13. sırada ise buraya 13 giriyoruz. Bu eğer her öğrenciye farklı seçmeli ders tanımlanırken kullanılıyor.

Toplu Seçmeli Ders girişinde ise;

E Okul Hepsi Bir Arada
E Okul Hepsi Bir Arada

Sadece seçmeli derslerin sırasını giriyoruz ve aşağıdaki Dersleri Seç ve Kaydet düğmesine basıyoruz. 1 dk bile olmadan tüm sınıfa o dersler seçilmiş oluyor. Burada yine seçmeli dersler ekranında sınıfın seçilmiş olması gerekiyor.

E Okul Hepsi Bir Arada
E Okul Hepsi Bir Arada

Gözlem formu girişinde ise sırasıyla sınıf, ilgi ve yetenekler seçilip kişisel özelliklerin hepsinin ya da rastgele olarak bazılarının seçilmesini sağlayabilirsiniz.

E Okul Hepsi Bir Arada
E Okul Hepsi Bir Arada

Davranış notlarını girmek için davranış notları ekranına gelip buradan istediğiniz kriteri seçip Notları Dağıt düğmesine basmalısınız. Sonrasında güvenlik kodunu girip kaydetmeye basmanız yeterli.

Ekranlar arasında geçiş yapmak için ilgili ekranı kapatmanız yeterli. Ana ekrandan yeni ekranlara geçiş yapabilirsiniz.

E Okul Hepsi Bir Arada
E Okul Hepsi Bir Arada

Programda aynı zamanda E-okul un 10 dk lık oturum süresini sınırsız hale getirerek e okulun hep açık kalmasını sağlayabilirsiniz. E Okul Oturumu Hiç Kapanmasın Butonu yeşil olduğunda bu ayarı açmış olursunuz.

Aşağıdaki kısayolları kullanarak Seçmeli Ders, Davranış Notları gibi ekranlara e-okul menüsünü kullanmadan direkt erişebilirsiniz.

Programla ilgili soru ve yorumlarınızı aşağıdaki form yardımıyla lütfen bana iletiniz.

E Okul Hepsi Bir Arada programını İndir

10 YORUMLAR

  1. hocam ben sisteme giriyorum her şey iyi güzel. davranış notları kısmınıda giriyorum orda da problem yok. ancak notları dağıt butonuna basınca notları dağıtmıyor. her ihitmale karşı kaydediyrum sisteme giriyorum ama yine dağıtmamış gözüküyor. ve sistem hata veriyor. bunun sebebi ne olabilir hocam. antivirüs programı da kullanmıyorum hocam.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.