HP Masaüstü Bilgisayar Konseptini Değiştiriyor

0
685 görüntülenme

HP Sprout adını verdiği yeni nesil masaüstü bilgisayarı ile tüm dikkatleri üzerine çekmeye başardı. Bu masaüstü bilgisayar alışılanlardan çok farklı. Örneğin klavye ve faresi yok ama önünde kocaman bir touchpad var. Bu touchpad aynı zamanda klavye ve fareniz, akıllı ekranınız oluyor.

Tümleşik projeksiyon ve devasa dokunmatik alanıyla tabuları yıkan HP bakalım kullanıcıları memnun edebilecek mi?

HP Sprout
HP Sprout

Bu alanı aynı zamanda kamera, tarayıcı gibi de kullanabiliyorsunuz. Kullanıcılarına her şeyi parmaklarıyla yapabilme özgürlüğü veren yeni nesil HP Sprout gerçekten yeni bir devir açacak gibi görünüyor bilgisayar alanında.

HP Sprout ile sanal gerçekliği sonuna kadar yaşayabileceksiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=f8Xb8DdTcM8

Örneğin 23 inçlik kocaman touchpad ine koyduğunuz herhangi bir nesneyi bilgisayara anında aktarabilir. Ya da bilgisayar ekranındaki objeler üzerinde kolayca çalışabilmek için touchpad (Hp buna touch mat diyor)  inize alabiliyorsunuz. Multitouch özelliği ile bu dokunmatik alanda 20 farklı noktaya aynı anda basabiliyorsunuz bu da demek oluyor ki 1 den fazla kişi ile çalışabileceksiniz.

Buraya yerleştirilen bir dökümanı anında taratıp yazılı metin haline getirebiliyorsunuz. 3 boyutlu kameraya sahip projeksiyonu bu işi kolayca yapmanızı sağlıyor.

Dilediğiniz an yazı yazma modunda klavyesi beliriyor. Akıllı telefonlardaki gibi.

Kısaca HP Sprout modeliyle, akıllı telefon kullanıcılarının deneyimlerini aynen masaüstü bilgisayarlara taşımış oluyor belki de daha fazlasını.

http://www.youtube.com/watch?v=IBnf_lHxPdE

HP Sprout modeli Intel Core i7 işlemci ve 8GB lık Ram ile geliyor.

HP Sprout
HP Sprout

ise Amerika’da 1900$ bakalım ülkemizde fiyatı ne olacka ama tahminen 4000 TL nin üzerinde olur.

Belki kullanıcıların kablosuz klavye ve fare alma ihtiyacı olabilir ama bu şekilde de bence gayet güzel bir değişime imza atmış HP.

 

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.