iPhone 11 Pro

0
68 görüntülenme

Apple’ın son dönem gözdelerinden biri olan iPhone 11 Pro, iPhone 11 ile benzer özellikler gösterse de kendine ait oldukça etkin özelliklere sahip. iPhone 11 Pro’nun en önemli özelliği, arkadaki kamera sisteminde üçlü arka kamera kurulumu oluşturması. Bu özelliği ise, iPhone 11 Pro Apple ailesindeki telefonlarda ilk kez üçlü kamera sistemine sahip cihaz olarak öne çıkıyor.

Yine iPhone 11’de olduğu gibi iPhone 11 Pro’da da bir önceki nesil XS modellerinden çok farklı bir tasarıma sahip değil. Ancak bu model ile birlikte, telefonlarda farklı bir renk seçeceğine kavuşan iPhone severler, bu cihazla birlikte gece yeşili renk alternatifine sahip olabilecek. Ekran özellikler açısından incelendiğinde, Super Retina XDR ve 2436×1125 piksel çözünürlük sunan 5.8 inçlik bir ekranla gelen iPhone 11 Pro, ailesindeki diğer cihazlara nazaran daha küçük.

Arkadaki üçlü kamera yerleşimi ile dikkat çeken iPhone 11 Pro’da, f/1.8 diyafram açıklığına sahip 12 MP geniş açılı kamera, f/2.4 diyafram açıklığına sahip 12 MP ultra geniş açılı kamera, yalnızca Pro modellerde görülen f/2.0 diyafram açıklığına sahip 12 MP telefoto kamera bulunuyor.  Ön tarafta, diğer modele göre biraz daha geliştirilmiş kamera sistemi mevcut. Ön tarafta f/2.2 diyafram açıklığına sahip 13 MP ana kameraya 3D ToF kamera bulunuyor. Bu sayede başarılı portre fotoğraflar çekmek mümkün hale geliyor. Cihazda gece modu bulunduğundan, gece az ışıklı ortamlarda dahi oldukça güzel fotoğraflar çekmek mümkün.

İşlemci özelliklerine bakıldığında, iPhone 11 Pro’da A13 Bionic işlemci kullanılmış. 6 çekirdekli olan işlemci, 2.66 GHz saat hızında çalışan CPU’ya sahip.

Depolama alanı açısından ailesindeki diğer cihazlara benzer olarak ise 64 GB, 256 GB ve 512 GB şeklinde depolama alanına sahip olarak gelen cihazda 4 GB RAM kullanılmış.

iPhone 11 Pro’da iPhone 11’de olmayan ve telefon ile birlikte gelen 18W ızlı şarj özelliğine sahip adaptör mevcut. Bu sayede, cihaz 30 dakikada yüzde 50 şarj olabiliyor. Ayrıca, iPhone 11 Pro uzun süreli şarjı mümkün hale getiren 3.046 mAh bataryaya sahip.

 

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.