Kendi Kendini Şarj Eden Telefon

1
1.823 görüntülenme
Kendi Kendini Şarj Eden Telefon
Kendi Kendini Şarj Eden Telefon

Bugünlerde internet sitelerinde sıkça rastlanılan bir haber bu. Makaleleri okudum ve benim de söyleyecek bir kaç sözüm var.

TAG Heuer marka bu telefonun öncelikle hangi işletim sitemini kullandığı meçhul ama çok büyük bir olasılıkla android olmadığı kesin. Üzerinde en çok durulan konu ise ekranın altında gizlenmiş güneş enerjisi paneli ile birlikte güneş ışığı ya da herhangi bir ışık ile kendisini şarj etmesi.

İlk bakıldığında gerçekten de hayret verici gibi görünse de detaya bakınca bunun pratikte pek işe yarar bir özellik olmadığını söyleyebilirim. Çünkü bu yolla elde ettiği enerji sadece bekleme konumunda iken kaybettiği enerjinin ikamesini sağlayacak boyutta. Yani telefonunuzu kullanmadığınız anda, ekran kapalı durumda iken harcanan enerjiyi karşılayabiliyor. Bu da şu demek oluyor telefonla çok konuşuyorsanız ya da mesajlaşıyorsanız hiçbir artısı yok .

Fiziksel özellikleri bakımından da çok hoş bir görüntüye sahip değil. Telefon oldukça kaba olmasına rağmen lüks bir marka olduğundan pahalıymış.

Sanırım bize göre bir telefon değil. Ama her malın bir alıcısı vardır derler. Ne diyelim alana hayırlı olsun. Telefon ilgililerine duyurulur.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.