Öldüğünüzde Hesaplarınız Ne Olacak?

2
258 görüntülenme

Elinizden düşüremediğiniz, saatte bir kontrol etme arzusundan kurtulamadığınız sosyal paylaşım hesaplarınız siz öldüğünüzde ne olacak dersiniz? Yaptığınız onca paylaşım, resimler anılar profilinizde kalacak peki geride bıraktıklarınız neler görecek?

Bir çok sosyal paylaşım sitesi üyeliklerinizi asla silmek istemiyor. Yani hesabı durdurabiliyorsunuz ama tamamen yok etmek için özel olarak iletişime geçmeniz gerekebiliyor. Bu nedenle hesaplarımız bundan 40-50 yıl sonra ne olacak diye bir soru akla geliyor.

Öldüğünüzde Hesaplarınız Ne Olacak?
Öldüğünüzde Hesaplarınız Ne Olacak?

Facebook bu konuda şöyle bir çalışma yapmış. Ölen kişinin profili aynen kalıyor ancak farklı bir görünüme bürünüyor ve üzerinde yeni aktiviteler yapılamıyor. Anıtlaştırma adı verilen farklı bir sayfa olarak karşımıza çıkabiliyor.

Vefat eden birini bildirmek için aşağıdaki sayfayı okuyabilirsiniz.

Facebook Vefat Eden Kişi Bildirme Yardımı

Diğer paylaşım sitelerinde ise henüz özel bir yapılanmaya gidilmemiş bu konu ile ilgili. Ancak yapılan hesaplamalara göre 2040 yılından sonra ölenlerin hesabı mevcut kullanıcı hesabını geçebilirmiş. Bu durum sitelerin bu üyelikleri ve paylaşımları da tamamen silme ihtimalleri olabileceğini gösteriyor.

2 YORUMLAR

  1. Gün geçtikçe sosyal medyalar birden patlıyor ve birden çöküyor yani evet facebook twitter bunların biraz dışında gözüküyor fakat bence o “40 50 yıl sonra ne olacak?” sorusunun cevabını teknolojideki hıza bakarak cevaplayabilirsiniz..

  2. Aslında herkesin korkması, çekinmesi ya da gurur duyması gereken işlerin birer yansıması olacak sosyal medya hesaplarımız. Ve bunlar miras kalacak birilerine. Çocuklarımıza olmasa da, halka açık hesapların durumunu düşünecek insan.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.