Panasonic İşçiler İçin Elektronik İskelet Üretti! Şahane Buluş “Power Loader”

0
512 görüntülenme

Sanayi koşulları çoğu zaman ve pek çok sektörde ağırdır. Özellikle de işçiler için beden gücüyle yapılan birçok iş onlara ağır gelir. Gereğinden ve yapabileceğinden daha fazla yük taşımak durumunda kalan işçiler zaman içerisinde birçok sağlık problemiyle yüz yüze gelir.

panasonic-exoskeleton

Tüm bunlar düşünüldüğünde, Panasonic bu problemler için bir çözüm bulmuş. İnsan gücünü daha da fazlalaştırarak, daha az enerji ile daha çok verim elde edilebilecek robot, daha doğrusu elektronik bir dış iskelet üretiyor.

первая-коммерческая-версия-экзоскелета-HAL-5-6-200x300

Power Loader ismi verilen bu sistem, bir nevi kıyafet gibi üzerimize oturtabileceğimiz ve bizi iskelet gibi saracak olan mekanik bir cihaz. Panasonic sahibi olduğu ActiveLink firmasına bu ürünü yaptırırken hiçbir ar-ge çalışmasından çekinmemiş. Birçok çalışma sonucunda 5 kg bir ağırlıkta üretilen Power Loader, 100 kg bir ağırlığı bile kaldırabileceğiniz bir güç sağlıyor.

Sistem çok iyi dizayn edilmiş. Bunun akabinde çok önemli işlevlere sahip olan bu elektronik iskelet tahmin edileceği üzere oldukça pahalı. Ancak pahalılığını bir nebze göz ardı edebilmek için etkin gerekçeleri de var. Kısa sürede çok daha fazla iş gücü sağlayacağı ve kar elde ettireceği için yatırımcıların tercih edebileceği öngörülüyor. Bu farklı tasarım ile hem yatırımcı karlı bir iş yapmış oluyor hem de birçok zorlukla baş etmek zorunda kalan işçiler rahata kavuşuyor. Bakalım üretilen bu Power Loader düşünüldüğü kadar rağbet görecek mi?

 

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.