Son Günlerin En Yeni Akıllı Telefonu iPhone 6S’in Merak Edilen İşlemcisi A9!

0
300 görüntülenme

Yakın zamanda kamuoyuna tanıtılarak büyük sükse yapan iPhone 6S, tanıtıldığı dönemde kullanılacak işlemcinin A9 olduğu söylenmiş, ancak bu yeni işlemci ile ilgili geniş bir bilgi verilmemişti. Telefonun gücünü aldığı işlemcinin özellikleri ise genel cihaz performansı açısından oldukça önemli. Şimdi akıllı cihazın işlemcisi ile ilgili daha detaylı bir bilgi ortaya çıktı. İşte o detaylar…

1-1437379922

iPhone 6S işlemcisi ile ilgili bilgileri henüz Apple ‘ın kendi ağzından duymasak da, Çinli TENAA tarafından verilen bilgilere göre cihazın işlemcisi ile ilgili pek çok bilinmeyen de gün yüzüne çıkmaya başladı. Çift çekirdekli bir işlemciye sahip olan iPhone 6S, 1.8 GHz hızına sahip. Daha önce cihazlarında kullanılan A8 işlemciye göre çok daha hızlı ve gelişmiş olan A9 işlemci, A8’e göre % 80 çok daha güçlü.

resized_0b4f5-d046iphone6s1

iPhone 6S ‘in diğer iPhone 6’ya göre 0.2 mm bir fazlalık kalınlığı, 12 gram gibi de fazladan ağırlığı bulunmaktadır. 3D Touch teknolojisi de bu fazlalıkları oluşturmada en büyük etmen. Aynı zamanda 2 GB RAM ‘e sahip olan iPhone 6S, iyi bir telefon performansına da imza atıyor.

iPhone 6S işlemcisiyle de dikkatleri üzerinde toplamayı başaran cihazın bu özelliğinin yanı sıra ne zaman satışa çıkacağı, aynı zamanda raflardaki yerini aldığında satış fiyatının ne kadar olacağı da henüz belli değil.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.