2014 ün En İyi Antivirüs Programları

22
5.670 görüntülenme

Her ne kadar çoğu insan antivirüs programlarına virüs programı dese de aslında yanlış bir tabir kullanmaktadırlar. Virüsler zaten program olduklarından virüs programı kimse aramak istemez.

Yani bilgisayarlarına musallat olan bu virüslerden kurtulmak için antivirüs programlarına ihtiyacımız var, virüs programlarına değil.Dolayısıyla en iyi virüs programı tabiri de bu nedenle yanlıştır. Doğrusu en iyi antivirüs programıdır.

Antivirüs programlarının bir çoğunu kullanmış biri olarak, Türkiye’deki kullanıcıların bir antivirüsten neler beklediğini de en iyi bilenlerden biriyim. Daha önceki meslek hayatımda bilgi işlem sektöründe, kullanıcılar en çok performans ve güven konusunda tatmin olmak isterler. Yani güvende olacaklarından emin olduklarında performansı 2. plana bile atabilirler. Her neyse konumuza başlayalım.

2015 in en iyi antivirüs programlarına da buradan ulaşabilirsiniz.

2014 ün En İyi Antivirüs Programları
2014 ün En İyi Antivirüs Programları

Genelde yazılım incelemeleri tarafsız olmaz ve bir sponsor ya da reklam karşılığında bazı antivirüs yazılımları ön plana çıkarılmaya çalışılır. Ancak yazımda tamamen kendi ve tarafsız görüşlerime yer verdim.

Bu sene denediğim ve hakkındaki düşüncelerimi yazacağım 2014 ün En İyi Antivirüs Programları şöyle.

8. Avast! AntiVirus : Oldum olası zor durumlar dışında kullanmaktan hiç haz almadığım bir antivirüs yazılımı. USB bellek virüslerine karşı kendisi oldukça ilgisiz. Tarama hızı bana göre iyi değil ve kimi zaman virüs içermese de kötü yazılım gibi davranabiliyor. Yıllık üvretsiz olarak bir form doldurmanız karşılığında (mailinize sürekli reklam mailleri gelebilir bu nedenle) programı ücretsiz olarak sunabiliyor.

Avast
Avast

Resmi Web Sitesi

7.G Data AntiVirus : Bilişim fuarında ücretsiz olarak dağıtılmıştı. Ben de merak ettiğimden denemek istedim. İşin açıkçası antivirüs program ara yüzü insana güven vermiyor. Oldukça hafif yani sisteme pek yük bindirmeyen bir yazılım olarak görünse de işini iyi yapan bir yazılım görüntüsü vermedi bana. Arayüzün aşırı basit olması, önemli bölümlerin dikkat çekecek ölçüde kullanıcıya gösterilmemesi gibi nedenler böyle düşünmeme sebep oldu.

GData
GData

Türkiye Resmi Web Sitesi

6.AVG AntiVirus : Avast ın bir başka versiyonu diyebiliriz. Arayüzü farklı olsa da virüs tespit etmede ve temizlemede çok başarılı sayılmaz. Zaten daha sonra kurduğum antivirüsler bu yazılımın yakalayamadığı onlarca zararlı yazılım tespit etti. Dolayısıyla çok da güvenilemeyecek bir yazılım kendisi.

AVG
AVG

Resmi Web Sitesi

5.F-Secure AntiVirus : En eski dostlarımdan F-Prot tan sonra kullanmak için tereddüt ettiğim antivirüs yazılımı. Çünkü F-Prot bazı virüslü dosyaları temizlerken kullanılamaz hale getiriyordu. Neyse aklımda soru işaretleriyle programı kurdum ama korktuğum başıma gelmedi. F-Secure programı kendini günümüze adapte etmiş. Sahte web sitelerine karşı korumada yetersiz ama sistemi çok fazla yormadan çalışıyor.

F-Secure
F-Secure

Resmi Web Sitesi

4.Norton AntiVirus : Antivirüs dünyasının babasıdır kendisi. Ama daha önceki yıllarda çıkardığı sürümlerindeki bilgisayarı kağnı haline getirmesi sebebiyle kullanıcılar uzaklaşmıştı. 2 ay önce yeniden test etme şansım oldu. Artık sistemi sömürmüyor eskisi gibi ama disk taraması yıllar sürecek gibi hissettiriyor.

Norton
Norton

Türkiye Resmi Web Sitesi

3.Kaspersky AntiVirus : Geçtiğimiz son 2-3 yıla kadar favorimdi. Ama ücretleme konusunda biraz abarttı. Yani antivirüsler içinde en fazla ücret talep eden yazılım firması oldu. oldukça başarılı bir antivirüs olmasına rağmen fiyatı kullanıcıları kendisinden uzaklaştırdı.

Kaspersky
Kaspersky

Resmi Web Sitesi

2.Eset Smart Security AntiVirus : Sistemi yormadan çalışan, oldukça hafif ve hızlı aynı zamanda da her zaman tetikte bir antivirüs yazılımı kendisi. Yıllarca bilgisayarımı korudu sağolsun. Antivirüs programları arasında en çok tercih edilen yazılımlardan. Oldukça başarılı ancak az sonra okuyacağınız antivirüs yazılımına göre virüs yakalama ve temizleme skorlarında biraz geride.

Eset Smart Security
Eset Smart Security

Resmi Web Sitesi

1.Bit Defender AntiVirus : Bit defender programı için ise söylenenler azmış diyorum. Çünkü yüklemeden önce 2014 ün en iyi antivirüslerinden şeklinde lanse ediliyordu. Nedense reklamı yapılan şeylere karşı antipatim var ama deneyince gördüm ki gerçekten 1.liği hak ediyormuş. Kullanıcı arayüzünün basit olması, ücretinin diğerlerine göre makul olması ve sistemi kasmaması en iyi artılarından. Ancak benim web siteme giriş yaparken Bit defender ın neden sitemle ilgili uyarı verdiğini çözemedim. Kara listeye almış beni, olsun yiğidi öldür hakkını ver.

Bitdefender
Bitdefender

Resmi Web Sitesi

Kısacası şu anda bir antivirüs seçecekseniz en başta Bit Defender, olmadı Eset Smart Security öneriyorum.

22 YORUMLAR

  1. esed i nasıl ikinci sıraya almışsın aylarca kullandım pc yol geçen hanı gibi idi bit i kullanmadım ama onun dışında hepsini kullandım norton u bi beğendim içlerinde onu da en son kaldırdım şu an kullandığım ise webroot dünyanın en hafif en güçlü ve en hızlı antivirüsü daha iyisine rastlamadım

  2. Hitman Pro Emsisoft antivirus harici malwareler icin mukemmeldir bence cogu antivrus programi malware bulma temizleme konusunda basarisiz kasoersky inde bazen basariz oldugunu goren uzman bir pc kullanisiyim k.g

  3. norton dıyen kardeslerım sizlerın beynınıze hayranım norton 360 securıty lisanslısı 179 tl haberınız varmı bılmeden bılmeyenlerıde boş yere avutmayınn …. bu dunyada rusların uzerıne adam gormedım oda
    kaspersky dir. 18 yıldır pcler benım karım olmus :=) kendim virüs olmusum siz hangi kafadasınız boş boş konusuyonuz bıde … ücretsiz dersen comodo veya attack

  4. Listede yok ama 7 yıldır dünya lideri bir firma MKV Antivirus , tamam türkçe desteği yok ama hiç değilse en iyi ve en performanslı koruma sistemine sahip.
    Buradaki antivirusler dünyaca tanınan markalar ,ama tabii birde linux çekirdek gerçeği var yani ne kadar antivirus edinirseniz edinin kullandığınız yazılımın gizli kodlaması her zaman antivirus u egale edicektir.

  5. Çok saçma bir araştırma olmuş 🙂 sırf fiyatı pahalı oldu diye diğer tenekelerimi kullanacam… inceleme yapmışsın ama insalara yardım etmek yerine kötülüğe sürüklemişsin…Yardım edeceksen böyle değil de daha düzgün bir anlatım yoluyla dene bence…cümlemi yanlış anlıyabilirsin ki; en doğal hakkın bu ve ben neden kızarak yazdım çünkü kaspersky pure 3.0 dışında hiç bir virüs programı sağlıklı değil…

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.