Android ve Windows Phone Karşılaştırması

0
237 görüntülenme

HTC One M8 hem android hem de Windows işletim sistemleriyle ortaya çıkınca acaba hangi işletim sistemi enerji kaynaklarını daha iyi kullanıyor sorusu akla geldi.

Verizon firmasının yaptığı açıklamaya göre Windows işletim sistemli telefon Androidli telefona göre yaklaşık 5 saat daha fazla kullanım ve yaklaşık 3 günlük daha fazla bir bekleme süresi vaad ediyor.

Pil Canavarları İçin Yeni Nesil Piller
Pil Canavarları İçin Yeni Nesil Piller

Verizon’a göre telefonun Android’li modelinin sadece 12 saat kullanım süresi ve 12,2 gün bekleme süresi sunarken, Windows Phone’lu modelin ise 21 saat kullanım süresi ve 15,5 gün bekleme süresi sunduğu söyleniyor.

Demek oluyor ki Android yeni versiyonu L ya da Lollipop ile enerji kaynaklarını kullanma konusunda geliştirmeler yapmak zorunda. Pili daha fazla harcayan bir işletim sistemini hiç bir kullanıcı sevmez.

Elbette tek kriter enerji kullanımı değildir. İşletim sistemi arayüz konusunda da Windows işletim sisteminin bir çok eksiği var Android e göre mesela.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.