Ekonomiye Şekil Veren Teknolojik Buluş: Akıllı Telefonlar

1
496 görüntülenme

Çağlar boyu insanlar güç, iktidar gibi önemli hususlar için birbirleriyle savaş içerisindedirler. Bu savaşların en önemli sebeplerinden biri olan ekonomidir. Ekonomi bir ülkenin yaşayış tarzını, refah düzeyini, eğitimini, sağlığını özellikle de gücünü belirleyen en önemli olgudur. Bu olgu ülkelerin dünya üzerindeki yerini ve payını belirlemektedir. Yaşanılan her dönemin kendi imkânlarına göre ekonomik uğraşları ve gelirleri bulunmakta ve bu her döneme göre değişmektedir. Günümüz şartlarında ülke ekonomileri daha çok gelişmiş teknolojilere ve ham maddelere dayanmaktadır. Bu ikilinin en yaygını ve ülkelere getirisi olduğu verilerle kanıtlanan gelişmiş teknoloji akıllı telefonların üretilmesi ve pazarlanmasıyla kendini daha çok belirginleştirmiştir.

Akıllı Telefonlar
Akıllı Telefonlar

Akıllı telefonlar kişilerin bilgisayara olan bağımlılığını azaltan, sanal âlemi telefon çiplerine yerleştiren, olanaklarıyla göz dolduran 2013 ve 2014 yıllarına damga vuran teknolojinin son harikası telefonlardır. Gelişiminden bu yana birçok şekle giren ve donanımlanan telefonların en modern ve en teknolojik hali olan akıllı telefonlar kullanımı git gide yaygınlaşan ve kişilerin hayatlarını oldukça fazla kolaylaştıran telefonlar niteliğini taşımaktadır. Hızlı internet erişimi, çeşitli sosyal ağaları ile kişileri internet âlemine kesintisiz bağlayabilen akıllı telefonlar anında fotoğraf çekme ve iyi derecede görüntü kalitesiyle, fotoğraf makinelerine duyulan ihtiyacı da azaltmaktadır.

Kişilerin hayatlarının önemli bir parçası olan ve üretici ülkelerine ekonomik getirileri oldukça fazla olan akıllı telefonlar fiyatları altı yüz Türk lirası ila üç bin Türk lirası arasında değişmektedir. Değişik özelliklerde, şekillerde ve boyutlarda bulunan akıllı telefonlar birçok marka tarafından üretilmektedir. Her firmanın farklı işletim sistemleri bulunmakta ve her işletim sisteminin farklı özellikleri bulunmaktadır. Fotoğraf çekinmeyi seven, sosyal ağlardan kopamayan kişiler için ideal seçenekler arasında bulunan akıllı telefonların kullanımı her geçen gün artmaktadır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.