İnternet Nedir?

0
1.548 görüntülenme

Gelişen Global Dünya’da her geçen gün istekler, ihtiyaçlar artmakta ve buna bağlı olarak teknoloji gelişmekte ve büyümektedir. Sosyal bir pencere olan internet de bu gelişmede büyük payı olan bir ağdır. 1980’lerin başında askeri ve bilimsel araştırma ve geliştirme alanlarında bilgisayar yardımıyla bulunmakta ve ilerletilmektedir. Fakat ilk internet şimdilerde olduğu gibi kolay erişimi sağlanabilen bir ağ olmadığı için bu kadar yaygın olarak kullanılmamaktadır.

İnternet Nedir?
İnternet Nedir?

İnternet erişimi çağımızın en gerekli ihtiyaçlarından biridir. Öyle ki birçok iş yeri, kütüphane, okul, üniversite, hastane, kayıtlarını internet üzerinden yapmakta ve böylece daha kolay ve hızlı bir şekilde kayıt düzenlerini sağlamaktadır. Ayrıca internet üzerindeki sosyal ağlar birçok kişinin kullandığı ve resim, müzik, video gibi paylaşımlarda bulunduğu bir eğlence aracı olarak da kullanılmaktadır. İnternet üzerinden kişiler çok rahat dilediği bilgi erişimini sağlayabilmektedir. Ödev, müzik, internet üzerinden alışveriş, oyun, her türlü bilgi, iletişim, haberleşme gibi ihtiyaçlara kolaylıkla erişebilmesini sağlayan internet, günümüzdeki en yaygın teknolojik erişim ağıdır.

Günümüzde her geçen gün kullanımının arttığı interneti her yaştan kişi çok yaygın bir şekilde kullanmaktadır. Teknolojinin büyük faaliyetlerinden olan bu sanal ağın faydaları saymakla bitmemektedir. Fakat bu ağ dikkatli kullanılmadığı takdirde kötü amaçlı insanlar tarafından da kullanabilmektedir. Bu insanlar, kişinin kişisel bilgilerine erişebilmekte ve bu bilgileri her türlü çirkin faaliyetlerinde kullanabilmektedirler. İnternet ağı sosyal ve herkese açık bir ortam olduğundan kişisel bilgileri daha gizli tutmalı ve herkesle paylaşmamak gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.