JVC’nin Suya Dayanıklı Kameraları İlgi Görüyor

0
290 görüntülenme

Teknoloji hızla gelişiyor ve sektörün her noktasında ayrı birer gelişmiş malzeme ile karşılaşmak mümkün oluyor. Suya dayanıklılık da gelişmişlik kriterlerinden biri olarak bilindiği için, üst düzey markaların her segment ürününde bu özelliği uygulamak istemesi doğal karşılanıyor. Akıllı telefonlar, akıllı saatler derken, kameraların da bu yönde bir ihtiyacı olduğu aşikar… Ünlü teknoloji markası JVC, son olarak piyasaya sürdüğü 2 adet su geçirmez kamerası ile ilgi odağı oldu.

JVC-ADIXXION-500x414

Full HD çözünürlüğe sahip olan bu kameralar, GZ-R450 ve GZ-R320 isimlerini alıyorlar. Söz konusu kameraların 5 metre su derinliğinde çalışabilmesi ise, gelişmiş özelliğin önemini ortaya koyuyor. -10 derece soğuklarda bile çalışabilen kameraların toza karşı oldukça dayanıklı olması da farklı yönler olarak göze çarpıyor. Kameraların 40 kat daha optik ve 60 kat daha çok dijital yakınlaştırma yapabilmesi ise, konuşulan diğer özellikler arasında yerini alıyor.

Su geçirmeyen bu kameralar, 2,5 MP arka aydınlatmalı CMOS sensörleri ile birlikte kullanılıyorlar. Aynı zamanda Falconbird görüntü işlemcisinin de bu cihazlarda yer alması, işlemci yönünden kameranın ciddi bir atılım yaptığını gösteriyor. Peki, merak edilen diğer noktalar nelerdir?

jvc-everio-080114

  • 10 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekiminin yapılabilmesi
  • 3 inç dokunmatik ekran bulunması
  • GZ-R450’nin daha üst bir model olmasından dolayı, bu cihazda Auto Ilumi Light özelliğinin yer alması
  • 32 GB dahili hafıza bulunması

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.