Windows 10’un Yeni Mode’u Power Mode

0
228 görüntülenme

Microsoft, işletim sistemi olan Wİndows’u sürekli olarak güncellemeye ve yenilemeye çaba gösteriyor. En son çıkan Windows güncellemesi ise Windows 10 oldu. Windows 10’un bilgisayarlara getirdiği en büyük yenilik ise power mode oldu. Power mode, özellikle  dizüstü bilgisayar kullanıcılarının hoşuna gidecek. Zira power mode sayesinde, bilgisayarınızın güç tüketimi üzerinde çok daha etkin bir rol oynayabileceksiniz. Batarya tüketimini çok daha iyi bir şekilde ayarlayabileceksiniz.

Laptop bilgisayarda çok uzun zaman geçiren kullanıcılan en çok şikayetçi oldukları konu, bilgisayar şarja takılı değilken şarjın çok çabuk bitmesi, bilgisayarın hemen kapanmasıdır. Power mode, bu sorunları bir noktaya kadar çözecekmiş gibi görünüyor. Bilgisayarın performans seçimine göre ne kadar güç harcayacağı kolaylıkla ayarlanacak. Bilgisyarı güç koruma moduna aldığınızda ekranın parlaklığını ne zaman kaybedeceği,, bilgisayarın kendisini ne zaman uyku moduna alacağı rahatlıkla ayarlanabiliyor.

Bilgisayarın daha az performansla çalışarak daha az şarj yemesini sağlayabiliyorsunuz.  Bu özellikler, bilgisayarın şarj tüketiminden şikayetçi olan Wİndows işletim sistemli laptop sahipleri için bir umut ışığı oldu. Bu özellik Windows’a itibari açıdan da bir değer katacak. Zira Windows ile Mac ürünler karşılaştırılırken, Windows’un en geride kalan özelliklerinden biri de şarjın çabuk tükenmesiydi.

Windows eğer bu açığını kapatabilirse sadece kullanıcılarına bir iyilik yapmakla kalmayacak aynı zamanda rakibine karşı önemli bir puan kazanacak.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.