Windows 10 Mobil Güncellemesi Ertelendi Mi?

0
428 görüntülenme

2015 yılının sonlarına yaklaşırken, yıla damgasını vuran teknolojik olaylar arasında elbette ki Microsoft’un Windows 10 ürünü ve bu işletim sisteminin çeşitli araçlar üzerindeki güncellemeleri sayılabilir. Akıllı telefonlar için de önem arz eden bu işletim sistemi, bu nedenle de büyük bir heyecana ve bekleyişe neden olmuştu. Microsoft’un yaptığı açıklamada ise akıllı telefonlara Windows 10 güncellemesinin 2015 yılının Aralık ayında olacağı belirtilmişti. Ancak neredeyse ay sonu gelmesine rağmen güncelleme olarak herhangi bir haberin alınamaması, kullanıcıların da umutlarını kırmaya başladı. Son olarak şirket bir açıklama yaptı ve kullanıcılarda oluşan hayal kırıklığı daha da perçinlenmiş oldu.

Windows 10 Mobil Güncellemesi Ertelendi Mi?
Windows 10 Mobil Güncellemesi Ertelendi Mi?

Microsoft tarafından yapılan açıklamada, 2015 yılının Kasım ayında duyurusu yapılan Windows 10 güncellemesinin 2016 yılına sarktığı belirtildi. Continuum ve evrensel Windows uygulamalarını da kapsayacak Windows 10 güncellemesi, bu şekilde ileri bir tarihe alınmış oldu ve akıllı telefon kullanıcılarının bu güncellemeyi 2016 yılı itibariyle değerlendirmeye başlayacağı anlaşıldı.

Yapılan tüm açıklamalara ve bilgilendirmelere rağmen henüz hangi akıllı telefonlarda Windows 10 kullanılabileceği bilinmiyor. Net olarak bilinen tek ayrıntı ise, Lumia cihazlarının büyük bir kısmında Windows 10’un aktif olacağıydı. Yılın son günlerinin yaşandığı bu dönemde şirketten yeni bir açıklama da beklenmiyor değil. Kullanıcılar en azından hangi cihazlarda Windows 10 olacağını ve hangi tarihte güncelleme alınacağını öğrenmek istiyorlar…

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.