Android 6.1 Bu Özellikler İle Karşınıza Çıkıyor!

0
471 görüntülenme

Akıllı telefonlarda işletim sistemleri ve yeni versiyonları her zaman için çok büyük önem taşımaktadır. Çünkü bu cihazların çok daha iyi ve düzgün çalışabilmeleri için söz konusu işletim sistemi özellikleri öne çıkar. IOS için daha sistematik ve düzgün ilerleyen bir durum söz konusu olsa da, Android’te güncelleme durumu biraz daha karmaşıktır. Hangi cihaza hangi güncellemenin ne zaman geleceği, hangi cihazda nasıl bir tepki vereceği gibi noktalar çok açık değildir. Kaldı ki, Android 6.1 güncellemesinden bahsedeceğimiz şu dakikalarda bile pek çok akıllı telefonun Android 6.0 güncellemesini almadığını bilmekteyiz.

Sızdırılan bilgiler ve genel görüşler ile ilgili derlenen verilerde, Android 6.1 güncellemesi ile ilgili bazı sonuçlara ulaşıldı. Örneğin uygulamaların izin sistemleri ile ilgili olarak bu güncellemede farklı ve ilgi çekici bir değişikliğe gidilme durumu söz konusu… Android 6.0 güncellemesinde kullanıcılara sunulan gelişmiş izin sisteminde kullanıcılar, uygulamaların hangi verilere erişebilecekleri hakkında bir kontrol sahibiydiler. Ancak bazı uygulamalar, söz konusu gelişmeyi suiistimal ederek çok daha fazla veriye erişme noktasında bir takım yöntemleri denediler. Bunu gören geliştiriciler ise Android 6.1 güncellemesi ile beraber sorunu kökten halledecekler.

Android 6.1 Bu Özellikler İle Karşınıza Çıkıyor!
Android 6.1 Bu Özellikler İle Karşınıza Çıkıyor!

Bunun yanında bölünmüş ekran özelliğinin de Android 6.1 güncellemesi ile birlikte geleceği düşünülüyor. İşletim sistemi güncellemesinin ise 2016 yılının Haziran ayında telefonlara gelmeye başlayacağı tahmin ediliyor. Konu ile ilgili gelişmeler oldukça sizlere bu sayfalardan bilgilendirmeleri yapacağız.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.