Microsoft Paint Yenilendi

0
172 görüntülenme

Microsoft Paint,  bilgisayar kullanıcıların en çok aşina olduğu programlardan biridir. Basit bir resim uygulaması olan paint, bugünkü genç neslin büyük kısmının, ilk öğretimdeki bilgisayar dersinde çizdiği resimlerle tanıştığı bir uygulamadır.

Çok detaylı bir program olmasa bile, basit şekilde resim düzenlemek için de en iyi seçenek olarak gözükmektedir. Zira çok kolay şekilde öğrenilebilir. Paint’in en büyük eksiği ise yıllardır neredeyse sıfır yenilikle Windows işletim sisteminde bulunmasıydı. Fakat Microsoft, Windows 10’da yaptığı birçok değişikliğe Paint’i de dahil etti. Paint, Windows 10’da kullanıcılarının karşısına çok daha farklı bir görünümde çıkıyor.

Paint uygulamasına yapılan anahtar dokunuşlar ile uygulama tamamen güncellendi ve daha modern ve kolay bir görünüm aldı. Paint’teki en önemli değişimse, 3D çizim yapmanın artık mümkün hale gelmiş olması.  Evet, yanlış duymadınız, artık paint’te 3d çizim yapmak tamamen mümkün hale geldi.  Windows 10’daki paintte özgürce 3d çizim yapmanız mümkün.

Microsoft  Paint, böylece, diğer dev resim düzenleme programları ile arasındaki farkı yavaş yavaş kapatmaya başladı. Kalem ve fırça yetenekleri geliştirildi ve ufak dokunuşlarla bile artık resim baştan aşağı yenilenebiliyor. Bu yeniliklerle birlikte bir internet efsanesi haline gelen ‘’painte mi çizdin ?’’, ‘’paintle yapsan daha güzel olurdu’’ gibi cümlelerin tarih olacağını söyleyebiliriz. Zira artık paint’te oldukça detaylı çizimler yapmak bile mümkün olacak gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.