Oturmatik Dönemi Başlıyor (Sevinsek mi Üzülsek mi)

0
252 görüntülenme

Ülkemizde, özellikle de büyük şehirlerde ne yazık ki sosyal değerler yerler altında dolaşıyor.

Yeri geldiğinde esip gürler ülkemiz vatandaşlarının misafirperverliği, yardımseverliği hakkında methiyeler dizeriz. Bunlar Anadolu’nun bir kısmı için yine geçerliliğini korumakta ama büyük şehirlerde asla.

Oturmatik Dönemi Başlıyor (Sevinsek mi Üzülsek mi)
Oturmatik Dönemi Başlıyor (Sevinsek mi Üzülsek mi)

Kimse kimseye güvenmez, yardım da çoğu zaman beklemez. Çünkü görmeyecektir.

Örneğin toplu taşıma araçlarında engelli, yaşlı, hamile, çocuklu kişilere yer verme önceliğini ele alalım. Yoksa çok daha geniş bir konu. Anlat anlat bitiremeyiz örneklerini ve nedenlerini.

Öyle bir toplum olduk ki, hamileymiş, yaşlıymış, engelliymiş; otobüs, metro ve metrobüslerde tamamıyla umursamaz olmuşuz. Bir yaşlı amca gördüğümüzde yüzümüzü çevirir, engelli birisi görünce acaba kim verecek diye bekler dururuz.

Oturmatik Nedir?

Şimdi bu insanlığımızı! gidermek adına, yani çok da süper bir şeymiş gibi oturmatik adı verilen ve engelli, yaşlı, hamile gibi insanlar için özel rezerve edilmiş koltuklar olacakmış.

Yani yetkili bir manyetik kart ya da şifre olmadan açılamayacak olan bu koltuklar her zaman boş olacak. Sadece engelli, hamile, yaşlı insanlar bu koltuklara oturabilecek.

Yeni buluşlarla övünmek isterdim ama bu buluş gerçekten beni üzdü. Böyle bir buluş bence sadece bir kaybediş.

 

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.