Tek Şarj İle 728 Km Yol Giden Elektrikli Otomobil; Tesla Model S!

0
908 görüntülenme

Elektrikli araçların son zamanlarda daha bir göz önünde olması ve geliştiricilerin geleceğin araçları olarak bu arabalara bakması, söz konusu alandaki teknolojik gelişmeleri de tetiklemektedir. Bu konuda büyük bir marka olan ve sektöre liderlik eden Tesla ise, bu kez çok farklı bir gelişme ile gündemde yer almaktadır.

tesla1

Norveçli bir otomobil tutkunu olan Bjorn Nyland, ülkenin soğuk ve buzlu yollarında Tesla araçları kullanmak ısrarından dolayı ilgi toplamış, hatta 10 arkadaşını da Tesla’nın Model S aracından almaya ikna edince Tesla tarafından Model X hediyesi ile ödüllendirilmişti. Şimdilerde ise Nyland’ın çok farklı bir rekor peşinde olduğu, hatta bu rekoru kırdığı öğrenildi.

Bjorn Nyland, Tesla Model S aracını ekstra olarak hiç şarj etmeden çıktığı yolda, 728 kilometre kadar ilerleyerek gündeme oturdu. Üstelik Nyland, bu gelişme ile yalnızca Norveç ve Avrupa basınına çıkmakla kalmadı; sektörün geleceği açısından pek çok endişeyi de gidermiş oldu.

tesla-model-s-super-luks-elektrikli-araba-ve-17-inc-dokunmatik-paneli.html

Çünkü sektörde, pek çok analist ve yorumcu, elektrikli araçların şehirler arası uzun mesafeler için mantıklı olmadığı görüşünde birleşmekteydi. Ancak inatçı sürücü Nyland, bunu akıllı bir sürüş yöntemi ile geçersiz kıldı.

Daha önce (2013 yılı) bu araçla Amerikalı bir çift tarafından kırılan 680 kilometrelik mesafe, bu şekilde tarihe karışmış oldu. Bakalım önümüzdeki günler elektrikli arabalar için hangi gelişmeleri önümüzde getirecek…

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.