Yeni Eğlence Aracımız Teknoloji

0
142 görüntülenme

  Teknoloji hayatımızın her anında karşımıza çıkan ve sürekli olarak kendini yenileyen sistemler bütünüdür. Soyut bilgilerin somut hale dönüştürülmesine de denebilir. İnsanlar için-özellikle de günümüzde- vazgeçilmez bir eğlence aracı olmuştur. Eskiden hayatımızın yalnızca işlerimizi kolaylaştıran bölümünde yer alırken artık hayatımızın her sahnesinde görülmektedir. Bunun iyi veya kötü olduğunu söylemek de pek kolay bir şey değildir sanırım.

Yeni Eğlence Aracımız Teknoloji
Yeni Eğlence Aracımız Teknoloji

İnsanlar için eğlence pek tabi ki vazgeçilmezdir lakin eğer bir insan gününün üçte birini yalnızca telefon kullanmaya ayırıyorsa ya da bilgisayar başında geçiriyorsa buna da doğru demek sanırım çok da mantık çerçevesinde değildir. Günümüzde teknolojinin durdurulamaz şekilde ilerleyişiyle de beraber insanlar kendilerini tamamıyla televizyonlara, telefonlara, kameralara bağımlı kıldılar. Artık vazgeçilmezlerimiz arasına kitaplarımızı, gazetelerimizi ve sohbetlerimizi koymuyor ve ayrıca bunlardan da ayrı kalmayıp hepsini telefonlardan, bilgisayarlardan yapıyoruz. Aslına bakarsanız bunlar bize hızdan başka hiçbir şey kazandırmayacaktır. Bununla beraber kaybettiklerimizin yanında kazandıklarımız pek de bir şey değildir sanırım… Peki ya nelerimizi mi kaybettik.  Çocukların sokak aralarında oynadıkları futbol tabletlere, bilgisayarlara sığdı maalesef, gazeteler e-haberler olarak telefonlara sığdı maalesef, kitaplarımız e-kitap olarak telefonlara sığdı maalesef sığdıkça sığdı sanırım sığmaya da devam edecek…

Gördüğünüz gibi teknoloji ele avuca sığmayacak kadar kapsamlı bir sistemdir. Yararlı olduğu kadar da tehlikelidir de. Sizi buradan dünyanın öbür ucuna ışınlayabilir de fakat yaydığı radyasyonla da sizi sağlığınızdan edebilir. Ne yazık ki bunun pek farkında değiliz sanırım.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.