Apple’ın Şovu Planet of the Apps Yayında

0
316 görüntülenme

Teknoloji, insanlık tarihi boyunca gelişti. Fakat, özellikle 90’lar sonu ve 2000’lerin başında bilgisayar ve internet teknolojisinin gelişiminin kazandığı hız doruk noktasına ulaştı. İnternet sayesinde insanlar ve bölgeler arasındaki fark ciddi derecede azaldı. Dahası, insanlar yıllar önce fiziksel enerji sarf ederek yaptıkları birçok işi oturdukları yerden bir bilgisayar veya telefon kullanarak yapacak konuma geldi. Fakat bu gelişmelerin tamamı donanımsal gelişimler değildi.

Bir kısmı tamamen amatör yazılımcılar sayesinde ortaya çıktı. Örneğin Youtube, Facebook, Twitter gibi günümüzün en çok kullanılan sosyal ağları genelde üniversite öğrencileri tarafından basit şekilde oluşturulmuş uygulamalardır. Akıllı telefon dünyasının en çok ilgi çeken yönlerinden birisi de sayısız uygulamayı içinde barındırıyor olması. Bu yüzden Apple, kendi kullanıcılarına özel, Apple Music üzerinden izlenebilecek bir yarışma başlattı. Yarışmanın adı Planet of The Apps.

Programda, amatör geliştiriciler tarafından yazılan en iyi programın hangisi olduğuna karar verilecek. Programın jürileri de oldukça tanıdık isimler. Oyunculuğunun yanı sıra girişimci rolüyle de tanınan Jessica Alba, Gwyeneth Paltrow, müzisyen ve geliştirmeci Will.i.am ve bir diğer girişimci Gary Vaynerchuk. Apple, bir önceki yıl yaptığı duyuruda, bu yarışma için 100 uygulama girişimci aradığını duyurmuştu. Şimdi ise sıra bu girişimciler arasından en iyisinin hangisi olduğuna karar vermek. Bu şov, her salı Apple music üzerinden izlenebilir.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.