Yandex Navigasyon Boş Park Yerlerini Gösteriyor

0
383 görüntülenme

                Navigasyon cihazları son yıllarda insanlığın yaptığı en faydalı buluşlardan. Navigasyon cihazları sayesinde  artık uzun yola çıkmak veya tam olarak bilinmeyen bir adrese gitmek zor bir iş değil.  Cihazlar size yolu en ince ayrıntısına kadar tarif ediyor. Hatta bazı navigasyon hizmetleri artık hangi yoldan gidildiğinde varış noktasına daha kısa şekilde ulaşılacağının bile bilgisini veriyor. Navigasyon biglisi sağlama konusunda lider konumda ise uzun süredir Yandex bulunuyor.

 

Park sorununa da çözüm

 

                Yandex, navigasyon alanındaki liderliğini sürdürürken, tüm şöforlerin, özellikle de kalabalık şehirlerde yaşayanların en çok yakındığı problem olan park yeri arama işine de çözüm getiriyor. Artık Yandex navigasyon sayesinde, sokak sokak gezip park yeri aramınza gerek kalmayacak.   Fakat bu hizmetin düzgün bir şekilde çalışması için, Yandex Navigasyon kullanımında bir artış olması gerekiyor. Yandex’ten yapılan açıklamaya göre, Yandex Navigasyon kullanan bir sürücü, park yerinden ayrıldığı zaman, bir park yerinin boşaldığı bilgisi, gerçek zamanlı olarak diğer Yandex kullanıcılarına gönderilecek ve böylece park yeri bulma sorununda ciddi manada bir azalma yaşanacak. Yani, ne kadar fazla kişi Yandex Navigasyon kullanırsa, boş park yerlerini öğrenmek o kadar kolay olacak. Ayırca, edinilen bilgiye göre, Yandex’in yeni uygulamasında, Türkiye’deki birçok hastahane, eczane, restoran, ATM’ni yol bilgileri de sisteme eklendi. Yeni güncellemelerle birlikte Yandex Navigasyon gerçekten son derece kullanışlı bir hal almış gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.