Çocuk Eğitimi Ne Zaman Başlamalı?

0
303 görüntülenme

Bir genç, çocuğuna anne ya da baba olacak insanı arama kararı verdiği an, çocuk eğitimi de başlamış olur. Çünkü siz çocuğunuza anne ya da baba olacak insanı ararken, bir takım kıstaslarınız vardır.

Müstakbel eşinizde hangi özellikleri arıyorsunuz? Seven bir yürek mi arıyorsunuz, mal mülk, güzellik ve şan şöhret mi tercihiniz? Eğer kalbinize karşılık bir kalp arıyorsanız, bir başka deyişle bedenden fazla yürekse talebiniz; siz çocuk eğitimi konusunda da, en önemli adımı atıyorsunuz demektir.

Çocuk Eğitimi Ne Zaman Başlamalı?
Çocuk Eğitimi Ne Zaman Başlamalı?

Zira eş olarak nasıl birini aradığınıza bakarak, nasıl bir çocuğun babası veya annesi olmayı istediğinizi anlamak kolaylaşır.

Birbirini seven, uyumlu ve uygun eşler, sadece bir mutluluk yuvasının değil, aynı zamanda bir eğitim yuvasının da temelini atmış olurlar. Zira birbirini seven eşlerin çocukları, daha doğmadan, anne karnında öğrenirler sevgiyi.

Anne babanın birbirine olan saygı ve sevgisi, daha doğmamış olan çocuğa da yansır; onun ruhça ve bedence gelişmesini sağlar. Tabii ki, kavgacı ana babalar da, daha doğmamış çocuklarını sevgisizlikle zehirlemeye gafilce başlamış olurlar.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.