Windows için Müthiş Programlar

5
1.237 görüntülenme

Windows işletim sisteminin araçları size yeterli gelmiyorsa onlara katlanmak zorunda değilsiniz. Örneğin mavi ekran hatasından sonra acaba hata neydi de böyle oldu diye merak ediyorsanız BlueScreenView aracını kullanabilirsiniz.

Bu araçlar ve görevleri aşağıda listelenmiştir. İşin iyi tarafı bu küçük yazılımlar tamamen ücretsiz.

BlueScreenView: Windows’un mavi ekran hataları hep sinirimi bozmuştur. Bu araç mavi erkan hatasının rapor dosyalarını listeleyerek hangi tarihte bilgisayarın ne sorunla karşılaştığını bize söylüyor.

bluescreen

BlueScreenView Programını İndir

WirelessKeyView: Bilgisayarınızda kayıtlı kablosuz internetin şifresini unuttunuz mu? Merak etmeyin bu araç bilgisayarda kayıtlı daha önce girilen Wireless şifrelerini gösteriyor.

wireless

WirelessKeyView Programını İndir

HoeKey: Bazen sık kullandığınız programlara bir kısayol tuşu ile ulaşmayı isteyebilirsiniz. Mesela çok kullandığım Photoshop programı F10 tuşu ile başlasa ne güzel olur kısayolu aramadan. İşte bu program sık kullandığınız yazılımlara kısayol tuşu ataması yapmanızı sağlıyor.

hoekey

HoeKey Programını İndir

MyUnistaller: Windows’un Program Ekle Kaldır işlevi çoğu zaman doğru dürüst çalışmaz ve bazı bileşenler buradan kalkmaz. İşte burada bu küçük yazılımla işinizi halledebilir programları kökünden temizleyebilirsiniz.

myuninstaller

MyUninstaller Programını İndir

WebVideoCap: Bilgisayarda internet üzerinden izlediğiniz videoları kaydetmek için bu küçük programı kullanabilirsiniz.

webvideocap

WebVideoCap Programını İndir

Streamosaur: Bilgisayarınızın ses kartından geçen her türlü sesi kaydetmeniz için gerçekten hoş küçük ve başarılı bir program.

stream

Streamsaur Programını İndir

UnFREEz: Hareketli gif dosyaları yapmak için tasarlanmış mini bir program.

unfreez

UnFREEz Programını İndir

Reso: Dilediğiniz programı dilediğiniz çözünürlükte ve renk kipinde çalıştırmanıza olanak tanır. Özellikle hata gidermek için güzel bir araç olabilir.

reso

Reso Programını İndir

Bosskey: İş yerinde kaçamak yapıp sosyal paylaşım sitelerinde geziniyorsunuz ya da başka bir program/oyunla uğraşıyorsunuz. Ekranınızın tekrar iş yapıyormuş gibi görünmesi için çalıştığınız programa dönüşü kolaylaştırmak için düşünülmüş bir program. Atadığınız klavye kısayolu hangi programda olursanız olun sizi anında çalışma ekranına döndürecek.

bosskey

Bosskey Programını İndir

USBDeview: Bilgisayarınıza hangi USB Bellekler takılmış bunların listesini görebileceğiniz bir program.

usbdeview

USBDeview Programını İndir

5 YORUMLAR

  1. İncelediklerimden çoğu işeme yarayacak. Özellikle çözünürlük olanının yazılım geliştirirken çok faydalı olacağını düşünüyorum. UnFREEz ise bundan sonra photoshop u açmamı gerektirmeyecek bir program. Teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.