Disk Yazmaya Karşı Korumalı Çözümü

10
20.132 görüntülenme

Bazen USB belleklerinizde fiziksel bir koruma olmamasına rağmen böyle bir uyarı alıyorsanız, program yardımıyla flash belleğinizi yeniden kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Aslında bazı hafıza kartlarında ya da flash belleklerde yazma koruması için bir çeltik bulunur. Eğer bu çeltik yazma korumasında olmamasına rağmen ya da böyle bir çeltik olmamasına rağmen bu uyarıyı alıyorsanız aşağıdaki çözümler işinize yarayabilir.

Disk Yazmaya Karşı Korumalı Çözümü
Disk Yazmaya Karşı Korumalı Çözümü

1. Program Yardımıyla Format Atma: Low Level format atarak flash diskinizi kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sorun yaşadığınız USB bellek takılı iken programı çalıştırmak ve Tüm veriniz kaybolacak uyarısına evet cevabı vermek. Daha sonra USB nizin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edebilrsiniz.

USB Low Level Format Programı İndirin

2. Sahiplik İlkeleri: Bazen Windows’un kayıt defteri ayarlarıyla ilgili bir sıkıntıdan dolayı USB belleklere ulaşmanızı kısıtlamış olabilir bir program. Bunu çözmek için ise aşağıdaki dosyayı indirip çift tıklayın. Yine bir uyarı gelecek kayıt defterine eklenmesi için. Evet dediğinizde sorunu çözmüş olacağız.

Sahiplik İlkesi Kayıt Defteri Dosyasını İndirin

Yorum ve sorularınız için aşağıdaki yorum formunu kullanabilirsiniz.

10 YORUMLAR

  1. Aga sen varya adamın dibisin çok sağol nerede aradıysam bulamadım çözümü programın harika dostum eywallah yardımcı olduğun için :)))

  2. program işe yaramadı, elimde sandşsk cruze 16 gb flash disk var, internette ne kadar çözüm yolları varsa hepsini denedim olmuyor, bu programda olmadı hatası şöyle format error occurend at ofsett, the media is writa protected, yani yazmaya karşı korumalı, ne ypatıysam olmadı, içinde autorun.ifn gibi yabancı zararlı dosyalar var, onlarıda silmeye çalıştım virüs programlarıyla silinmedi, yazmaya karşı korumalı diyor, denemediğim yöntem program kalmadı, ben yapabilirim diyen bana ulaşsın açil, kendine güvenen yardımlarınızı bekliyorum, adresim: ramazangunay63@gmail.com teşekkürler…

  3. Hocam çok teşekkür ediyorum. 1.maddede verdiğin programla 16Gb lik flashımı kurtarabildim.
    Çok teşekkür ediyorum umudum kalmamıştı.

  4. Maalesef ben sorunumu çözemedim.Bir çok format programı işe yaramadı.Usb takılınca görüyorum.Dosyalar çalışıyor ama ne ekleniyor ne siliniyor.Kayıt dosyalarını da denedim.16 flash bekliyor öyle

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.