Gate.io Liquidity Mining Nedir?

0
255 görüntülenme

Elimizdeki coinlerden sürekli pasif gelir elde etmek mümkün.

Gate.io borsasında elimizdeki coinlerden para kazanmanın karlı yollarından biri olan bu yöntem; borsada kaldıraçlı işlem yapanlara ve coin madenciliği ile uğraşanlara tefecilik yaptığımız program olarak özetlenebilir.
Bu sistemin en büyük avantajı %2000’lere varan getiriler sağlayabilmesi.

Liquidity mining kullanırken en önemli kural doğru coine yatırım yapmak. Hepimiz uzun araştırmalar sonucu coinler alıyoruz ve bu coinleri hodl etmeyi düşünüyoruz. İşte bu coinler kenarda köşede sessiz sakin bekleyeceğine mining ederek ciddi pasif gelir sağlayabiliriz. Bu gelir %2000’e varan oranlara ulaşabilir.

Bu gelirden faydalanmak için öncelikle buraya tıklayarak gate.io borsasına üye olabilirsiniz.
Üye olduktan sonra web üzerinden kullanıyorsak finance sekmesine gelerek liquidity mining seçeneğine tıklıyoruz. İos işlemcili telefonlarda zaten ana menüde bu seçenek mümkün.
liquidity mining’e girdikten sonra istediğimiz coinin yıllık getiri değerini (today apr) ve 7 günlük ortalama getiri değerini (7-day annualized yield) görebiliriz.
Yatırım yapacağımız coini belirleyip add liquidity seçeneğine tıklıyoruz. Burada önemli olan nokta elimizde o coinden en az 100 dolarlık bulunması. İşlemin bir tarafına elimizdeki coini karşısına da karşılık gelen usdt değerini koyup sözleşmeyi kabul ettikten sonra add seçeneğine tıklayarak pasif getiri elde etmeye başlıyoruz.

Dikkat edilmesi gereken önemli hususlar

1-Yüksek getiri vaad etse de geçici kayıp dediğimiz durumlar yaşanabilir.

Geçici Kayıp nedir?

Geçici kayıp yatırım yaptığımız coinin değerinin düşmesi sonucu oluşan kaybımız aslında coinin karşısına koyduğumuz usdt bu durumu dengelemek için var yani aldığımız coinin değeri düştüğünde sistem otomatik olarak bizim yerimize alım yapıp yatırım değerini korumaya çalışıyor. Bu yüzden uzun vadeli hodl edeceğimiz coinleri tercih etmeliyiz. Benim favorim BSCS. Bu sayede hem coindeki yükselişten hem de pasif gelirden kazanç sağlayabiliriz.

2-Seçtiğimiz coinin karşısına teminat olarak başka bir coin koyabiliriz ancak iki coinin de düşmesi durumunda yukarıda anlattığım geçici kayıp artacaktır; bu yüzden getiriler zaten yüksek olduğu için teminat olarak usdt gibi stabil coinleri tercih etmek daha makul. Sistem de bunun farkında olduğu için teminat olarak usdt yerine eth yada btc gösterdiğinizde alacağınız kazanç da riskiniz gibi artıyor.

3-Günlük kar oranlarına değil haftalık kar oranlarına bakmaya çalışın. Bazı coinlerde günlük yüksek değerler olsa da haftalık getirisi düşük olabiliyor.

Sistemin avantajları

1-Öncelikle uzun vadeli tuttuğunuz coinin kazandığı değerden faydalanıyorsunuz. Stake işlemindeki gibi coini kilitlemenize gerek yok istediğiniz zaman karı alıp çıkabilirsiniz.

2-Sistem ödemeyi günlük olarak yapıyor. Bir miktar yatırdığınız coinden bir miktar da gt olarak ödeme yapıyor. Yatırdığınız coinden kazandığınızı isterseniz tekrar havuza ekleyebilir yada elinizde tutarak alım maliyetinizi düşürebilirsiniz. Yalnızca burdan elde edeceğiniz gelirle zararda olduğunuz coinlerde maliyeti sıfırlamak mümkün.

3-Sistemde bir tarafa dengeyi sağlamak için stabil coin(usdt gibi) koymak daha sağlıklı olduğundan ani düşüşler için elimizde nakit tutmamızı sağlıyor. Bu sayede herkesin önerdiği gibi bütçenizin bir kısmını nakitte tutarken pasif gelir elde etmiş oluyorsunuz.

4-Yukarıda bahsettiğim gibi sistem size asıl ödemeyi gt olarak yapıyor. Bunun da iki önemli avantajı mevcut; birincisi elinizde tuttuğunuz gt miktarı arttıkça vip seviyeniz yükseliyor. Bu sayede herkesin x40 x50 kazandığı start-up’lara önden ve fazla jetonla girmeye hak kazanıyorsunuz. İkinci olarak da muadilleri bnb ve kcs ile karşılaştırıldığında gt fiyatı komik denecek kadar düşük. Uzun vadede muadillerinden geri kalmayacağı aşikar.

Peki sistem bize nasıl ödeme yapıyor?

Seçmiş olduğunuz coin çiftinde bir likit havuzu oluşturuluyor ve o havuzdan size pay veriliyor. O havuzda yapılan günlük işlem sonucunda elde edilen getiri sizin havuzdaki payınıza bölünüyor. Getiri bununla da sınırlı kalmayıp sistem size gt bonusu ödemesi yapıyor.

Kazancınızı günlük olarak claim edip kullanabilir, tekrar havuza ekleyebilir yada orada tutabilirsiniz.

Gate.io Borsasına Üye Ol

Not: Burada anlatılanlar yatırım tavsitesi niteliğinde olmayıp gate.io uygulamasının kullanımına ait bilgiler içermektedir.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.