Huawei P40 Lite

0
51 görüntülenme

Son yıllarda beğenilerek kullanılan ve tercih edilen akıllı telefon modellerinden biri olan Huwwei, üretmiş olduğu en üstün özelliklere sahip olan P40 serisini piyasaya sürdü. Seride bulunan pek çok cihaz mevcutken, içlerinde fiyatının uygun olmasından dolayı performansı merak edilen Huawei P40 Lite dikkatleri üzerine çekiyor.

Huawei P40 Lite, büyük ekran telefon kervanında olan cihazlardan biri. Ekran özellikleri açısından incelendiğinde, 6.4 inç 1080×2310 piksel çözünürlüklü IPS LCD ekrana sahip olduğu görülen akıllı telefonun, markanın amiral gemisi telefonlarından biri olduğunu kanıtlar nitelikte.

Telefonun kamera özellikleri incelendiğinde, toplamda arkada 4 ve önde 1 tane olmak üzere 5 adet kameraya sahip olduğu görülüyor. Arka taraftaki kamera grubunda f/1.8 diyafram açıklığına sahip 48 MP ana kamera, 8 MP geniş açılı kamera, 2 MP makro kamera ve  2 MP derinlik algılayıcı kamera ile ön tarafta ise, an ise f/2.0 diyafram açıklığına sahip 16 MP selfie kamerası bulunuyor.

Telefon gücünü Kirin 810 işlemciden alıyor. 8 çekirdekli bir işlemci olan Kirin 810’un 4 çekirdeği 2.27 GHz hızında geriye kalan 4 çekirdeği ise 1.88 GHz hızında çalışıyor. RAM özellikleri açısından incelendiğinde, cihazda 6 GB RAM olduğu görülürken, dahili depolama alanı olarak göz atıldığında ise depolama alanının oldukça yüksek olduğu ve 128 GB gibi büyük bir dahili depolama alanına sahip olduğu belirtilebilir.

Telefon batarya özellikleri bazında incelendiğinde, 4.200 mAh gibi oldukça güçlü bir bataraya sahip olduğu görülüyor. Bu bataryanın gücü sayesinde, şarj problemi yaşayan kişilere bir çözüm seçeneği geliyor. Ayrıca bataryanın hızlı şarj özelliği bulunduğundan, batarya 30 dakika gibi kısa süre şarj edilebildiğinde dahi şarj yüzdesi 70’e varan oranda yükseltilebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.