Huawei Watch GT 2 Akıllı Saat

0
243 görüntülenme

Huawei Watch GT 2 Akıllı Saat

Son yıllarda akıllı saatler oldukça öne çıkmaya başladı. Apple, Samgung gibi markalar bu sektörde başı çekenlerden olsa da, son dönemlerde adından oldukça söz Huawei, yeni ürünü Watch GT 2 modeliyle birlikte sektöre oldukça iddialı bir giriş yapmış durumda.

Huawei Watch GT 2’nin 46mm ve 42mm’lik iki farklı boyutta versiyonları bulunuyor. 46mm’lik olan cihaz 454 x 453 piksel ekrana, 42mm’lik cihaz 390 x 390 piksel ekrana sahip. Bu milimetre özellikleri ile oldukça geniş ekranı bulunan cihaz; 46mm’lik örneğinde 1,39 inç ve 42mm’lik örneğinde 1,2 inç ekran ile üretilmiş. İkisinin de piksel yoğunluğu 329 ppi’dir. Saatin tasarımında 3D cam ve paslanmaz çelik kullanılmış. Böylelikle, Huawei Watch GT 2, hem akıllı bir saat hem de şık bir aksesuar özelliği taşımaktadır.

Huawei Watch GT 2 cihazında Kirin A1 işlemci bulunmaktadır. Bu sayede, cihaz iyi bir Bluetooth bağlantısına sahip. Saati şarj etmek amacıyla cihaz bir odada şarja takıldığında, eğer ki şarj edilen odadan farklı bir odada oturuluyorsa, cihaz şarjdayken dahi saati evin başka bölümlerinde rahatlıkla kullanılabilme fırsatı sunuyor.

Huawei Watch GT 2’nin sunmuş olduğu 46mm ve 42mm’lik her iki modelde de, 4 GB dahili depolama mevcut, ancak RAM özellikleri faklı. 42mm’lik modelde 16 MB RAM bulunurken, 46mm’lik modelde 32 MB RAM yer alıyor.

Cihazda GPS, adımsayar gibi sensörler ile mikrofon ve hoparlör mevcut. Ancak dahili bir SIM kart girişi olmadığında, arama yapabilmek için telefona ihtiyaç duyuluyor.

50 metreye kadar su geçirmeyen bu akıllı saat, su altında da rahatlıkla kullanılabiliyor.

46mm’lik Watch GT 2 modelinde 455 mAh batarya, 42mm’lik modelde 215 mAh batarya bulunuyor. Bu batarya özellikleri dikkate alındığında, kişisel kullanımlarda değişiklik gösterecek olsa da, 42mm’lik model 1 kere şarj edildiğinde 1 hafta; 46mm’lik model 1 kere şarj edildiğinde 2 hafta boyunca kullanılabiliyor.

Bu kullanım süreleri düşünüldüğünde, cihazın sunmuş olduğu özelliklerden olan, ekranın sürekli açık olması ve sürekli nabız ölçmenin aktif olması gibi durumlarla dahi uzun süreli cihaz kullanımı mümkün oluyor. Öne çıkan ve Huawei Watch GT 2’yi benzerlerinden ayıran en önemli özelliği ise, yine her daim cihazı aktif tutan anlık stres seviyesini ölçmesidir. Yine bu özelliği de şarj tüketimini etkiliyor olmasına karşın, uzun süre şarjı giden özelliği sayesinde Huawei Watch GT 2 pek çok kullanıcı tarafından memnuniyetle kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.