Kafa Karıştıran Soru “Samsung Galaxy S6 Edge Mi Galaxy S6 Mı?”

0
367 görüntülenme

Uzun zamandır piyasada kendine kullanım alanı bulan, Samsung’un iki dev amiral gemisi Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6, yakın zamanlarda piyasaya sürüldüğünden midir nedir bilinmez sürekli bir çekişme halinde. Kullanıcılar da, yeni telefon almayı düşünenler de sürekli aynı soruyu soruyorlar. “Acaba Samsung Galaxy S6 Edge mi Galaxy S6 mı almalıyım?”

timthumb

Tasarım açısından karşılaştırıldığında Galaxy S6, S5’in devamı bir dizayn görüntüsü sunarken, Galaxy S6 Edge geriye doğru kıvrımlı ekran tasarımıyla oldukça dikkat çekici. Gösterişli bir görsellik sunan Egde, yine de kullanışlı olması bakımından S6’ya fark atmış görünmüyor. Tutuş bakımından daha konforlu olan S6, farklı tasarım haliyle geleceğin telefonu olarak gösterilebilecek bir model olan Galaxy S6 Edge’e karşı… Genel olarak tasarımları arasında bir uçurum olmayan iki cihaz, birbirine çok da üstünlü kurabilmiş görünmüyor.

İki cihazda da yeni dönemin olmazsa olmaz işletim sistemleri arasında şimdiden yerini almış olan Android 5.0.2 Lollipop işletim sistemine sahip.

galaxys6-1.0

Kamera konusunda iki cihaz da birbirine üstünlük kurabilmiş değil. Her ikisi de 16 mega piksel Sony IMX240 kamera kullanırken, yenilik olarak iki cihaz arasında geniş açı için f-1/9 açıklık kullanılarak farklılık ortaya konulmuş. Buna göre Galaxy S6 göz ardı edilebilecek ve yok sayılacak bir gerilikle bir fotoğraf çekimini 2.2 saniyede yaparken, Galaxy S6 Edge 2.3 saniyede bu işlemi gerçekleştiriyor.

Genel olarak birbirine benzeyen bu iki cihaz arasında seçim yaparken kafaların karışmasına hem gerek yok hem de benzerliklerden dolayı hangisini alsam derdi var, orası kesin. Özellikler bakımından benzer olan bu iki cihaz arasından seçim yaparken, beğenilere göre yapmakta fayda var.

 

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.