TEOG Açıklandı! Artık Tercih Zamanı!

0
543 görüntülenme

Milyonlarca öğrencinin girmiş olduğu ve merakla beklediği TEOG açıklandı. Sınavın açıklanması üzerine sonuçlara kitlenen öğrenciler heyecan içinde kaç puan aldıklarını görebilmek için internet sistemlerine akın etti. Puanların sonucunda kimilerinin çok sevindiği kimilerinin üzüntü duyduğu sınav sonuçları artık bilindiğine göre, bundan sonraki basamak sınav sonrasındaki yerleştirmeler ve nakil işlemleri olacak.

Peki, bu önemli sınav sonucuna göre öğrenciler ve tabi ki aileler bu işlemleri nasıl yapacak?

1(160)

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş yani TEOG sınavı sonuçları e-okul sisteminden öğrenildi. Ancak bundan sonraki süreçler için bazı değişiklikler var. TEOG sonucundaki yerleştirmeler için 8. sınıf Yerleştirme Esas Puanlar 24 Haziran’da belli olacak olmasına rağmen, özel okul yerleştirmeleriyle ilgili yapılan küçük değişiklik dikkat çekti. Sınavla öğrenci alacak özel okullar kayıt tarihleri olarak 24 Haziran ile 10 Temmuz arasını baz alarak işlemlerini yapabilecekler.

Yerleştirme sonuçlarının 14 Ağustos’ta yapılacak olmasının ardından, yerleştirmeler sonucunda açıkta kalan boş kontenjanlar bu tarihten sonra belli olacak. Nakil yoluyla bu boş kontenjanlara başvurabilecek olan öğrenciler 17 – 21 Ağustos tarihleri arasındaki beş günlük süreçte bu işlemlerini yapabilecekler. Nakil sonuçları da 24 Ağustos’ta belli olmuş olacak.

Tercih işlemleri veliler tarafından 6 – 16 Temmuz 2015 tarihleri arasında http://www.meb.gov.tr/ , http://e-okul.meb.gov.tr/ , http://oges.meb.gov.tr/ adreslerinden yapılacaktır.

Aşağıda, TEOG süreçlerini tarih olarak takip edebileceğiniz bir zaman çizelgesi bulunmaktadır. Tarihleri dikkatle takip edip, süreç sonunda doğru bir tercih yapılması açısından bu durum çok önem arz etmektedir.

Adsız

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.