Bursluluk Sınavı 13 Haziran’da!

0
444 görüntülenme

5.sınıftan başlayarak 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. Sınıflar için yapılacak Bursluluk Sınavı’nın tarihi belli oldu.

Sınav 13 Haziran Cumartesi günü saat 14.00’te yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) her yıl öğrenciler tarafından merakla beklenen sınavlardan biri. Bu sene de önümüzde cumartesi günü yapılacak olan sınav, 881 merkezde 3 bin 21 okulda ve 44 bin 720 salonda yapılarak büyük bir kitleye hitap edecek. Yurtdışında da bir merkezde (Cidde) yapılacak olan sınav, bu sene 799 bin 31 öğrencini katılımıyla beklentileri karşılaması açısından ilgi odağı olmuş durumda.

parasiz_yatililik_ve_bursluluk_sinavi_gecmis_yillarin_sinav_sorulari_tikla_indir_yukle_coz_h15830

Bu sınav için özel durumları olan öğrencilere kolaylık sağlanmış durumda. Sınav dönemi öncesinde gerekli mazeretlerini bildiren öğrencilerden 1 tanesi hastane ya da evinde olmak üzere, 50 tanesi de tek kişilik sınıflarda olmak üzere sınav yapılacak.

Sınav kitapçıklarının da özenle hazırlandığı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS)’te, her bina için sınıf türleri göz önüne alınarak 10’ar adet yedek kitapçık ile yedek cevap anahtarı da bulundurulacağından, sınav ile ilgili her detayın düşünülmüş olduğu da görülüyor.

128235

Sınava girecek öğrencilerin sınav ile ilgili bilmeleri gereken her şeye bakabilecekleri oges.meb.gov.tr adresindeki kılavuz ile akıllarda oluşabilecek sorulara cevap bulabilmek mümkün.

Sınav sonuçları 21 Temmuz 2015 tarihinde açıklanacak. Öğrenciler sınav sonuçlarını www.meb.gov.tr adresinden öğrenebilirler.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.