Klima Temizliği

0
140 görüntülenme

Artık dünyamız her geçen yıl daha fazla ısınıyor ya da sıcak geçen günlerin sayısı sürekli artıyor. Sıcaklıklarla baş etmenin en iyi yolu da klima. Ancak uzun süre bakımı yapılmamış klimalar soğutma ya da ısıtma görevini iyi yapamamakla birlikte bir çok hastalığı da davet etmiş oluyor ev ya da iş yerimize.

Klima Temizliği
Klima Temizliği

Aslında ideal olan klima filtrelerinin (elbette sürekli kullanıldığını varsayarsak) 15 ila 30 gün de bir değiştirilmesi gerekiyor. Aynen arabamızdaki polen filtresinin değiştirilmesi gerektiği gibi. Mesela böyle bir polen filtresinden geçen havayı teneffüs etmek ister miydiniz?

Klima Temizliği
Klima Temizliği

Elbette kimse istemeyecektir. Klima filtreleri de eğer uzun süre değiştirilmezse buna benzer bir hal alabilir. Baş ağrısı, sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci, astım, alerji  ve enfeksiyon hastalıklarından bir çoğuna yakalanmamıza sebebiyet verebilir.

Ayrıca klimanın çok soğuk derecelere ayarlanmasının da yanlış olduğunu unutmayalım. Klima sıcaklık ayarı en düşük 23 derece olmalıdır. Daha aşağısına almanız sizi de yukarıda saydığımız hastalıklara yakalanmanıza neden olabilir.

 

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.