Öğretmenlere Rotasyon

1
195 görüntülenme

Milli Eğitim Bakanlığı müdür ve müdür yardımcılarının yerlerini değiştirme işine başlamadan bir de öğretmenlere zorunlu rotasyon getirme düşüncesinde. Daha önce okul idarecilerini rotasyona tabi tutan MEB şimdi de öğretmenler için belli bir süre aynı okulda görev yapanları aynı ilçede başka kurumlara atanmasını istemekte.

Zaten özellikle ilkokul yani 1-4 arası sınıflarda öğretmen değişimi hiç istenmeyen bir durumdur. Peki bir okula yeni gelen öğretmen o okula ilk geldiğinde 1. sınıfı almış olsa ve 5. seneden sonra rotasyon olursa ne olmuş olur? Yeni alacağı sınıfı 2. sınıfta bırakmış olur. Peki rotasyon 4 sene olsa ve yeni gelene 4. sınıf verilse ne olur o sınıfı 3. senesinde bırakmış olur. Yani MEB yine atacağı adımlarda öğrenciyi düşünmemiştir.

Öğretmenlere Rotasyon
Öğretmenlere Rotasyon

Peki öğretmenini düşünmüş müdür? Hayır. Çünkü sürekli yeni okullara gidecek olan öğretmenin o okuldaki çalışma koşulları ya da idarecilerine ayak uydurması zor olacak. Belki evine hayli uzakta olan bir okula görevlendirilecek ve masraf oluşturacak, ya da istemeyerek gittiği okulda motivasyonu düşecek.

Dolayısıyla kimse için olumlu bir sonuca yol açmayacak bir eylemi neden gerçekleştirmek istesin bakanlık. Öğretmenlere rotasyona hayır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.