Lenovo Projektörlü Telefon Geliştirdi

0
498 görüntülenme

Ünlü teknoloji markalarından olan Lenovo, gelişimlerine ve ilerlemelerine kaldığı yerden devam ediyor. Son aylarda bir takım inovatif hamleleri nedeni ile gündem olan şirket, bu sefer de Smart Cast adıyla bilinecek olan konsept akıllı telefonunu tanıttı.

Lenovo Tech World bünyesinde gösterime çıkartılan Smart Cast, akıllı telefon dünyasında bir ilk ile karşımıza çıkıyor. Cihazın üzerinde yer alan lazer projektör, bu anlamda çok farklı bir kullanım alanı sağlıyor. Dünyanın en küçük lazer projektör modülü olarak anılan bu teknoloji, konum olarak Smart Cast cihazının üst bölümünde yer alıyor. Aynı zamanda bu modül, hareketli yapısı ile dikkat çekiyor.

lenovo-lazer-projektorlu-telefon

Peki bu modül ne işe yarıyor?

Smart Cast üzerindeki projektör, yüzeylerde ve duvarlarda ekran yansımasını sağladığı için oldukça kullanışlı ve yeni bir teknoloji olarak tanımlanıyor.

Projektör yüzey modunda çalıştığı sırada, yansıtma uyguladığı herhangi bir yüzeyi dokunmatik tema ile donatıyor. Örneğin bir piyano resitali yapacaksanız, bu projektör sayesinde masanızın üzerinde sanal tuşlara basabilirsiniz.

5566d2a30ec869781831e005

Projektör duvar modu çerçevesinde kullanıldığında ise, fotoğraf ve video gibi görsel öğeleri duvara yansıtabiliyor.

Akıllı telefon pazarında projektör özelliği ve bağlı modülü ile bir ilk olacak olan Smart Cash cihazı hakkında, diğer teknik özellikler henüz paylaşılmadı. Ancak cihaz, sadece bu teknoloji ile bile, bazı dengeleri alt üst edecek gibi duruyor. Gelişmeleri biz de yakından takip ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.