Medcezir Dizisindeki Telefonlar

5
16.326 görüntülenme

Geçenlerde denk geldim ve izledim. Pek dizi izleme alışkanlığım yoktur. Ama çevremdeki insanlardan ne kadar yakından takip edildiğinin de farkındayım. Neyse dikkat çekmek istediğim nokta, dizide reklam uygulaması var. Hem de fazla göze sokmadan ama bilinç altında merak uyandıran cinsten reklamlar.

Mesela bazı dizilerde otomobilin markası kabak gibi belliyken (çünkü duruşu, öndeki amblemini nerede durduğu vs) orayı buzlarlar ya da siyah bir bant yapıştırırlar. Demek ki otomobil markası ile reklam konusunda bir anlaşma yapılmamış 🙂

Medcezir Dizisindeki Telefonlar
Medcezir Dizisindeki Telefonlar

Her neyse Medcezir dizisinde de baktım herkesin elinde kafaları kadar telefonlar. Serenay Sarıkaya ve concon arkadaşlarının, ailelerinin hepsinde aynı telefonlar. Aslında biraz ilgilenen ya da araştıranlar da bilir ki bu telefonlar Samsung Galaxy Note 3. Anlaşılan dizi yapımcıları ile bir sponsorluk anlaşmaları var. Ama ilginç olan neredeyse hepsinde aynı  telefon. Iphone kullanan yok mesela 🙂

Günümüzde zaten insanlar özellikten çok özentiden dolayı telefon satın alıyorlar. Yani çok biliyorum adam Samsung Galaxy S4 kullanıyor ama göz takibi, nfc, kızılötesi özelliklerinin varlığından ve ne olduklarından bihaber. Mesela şimdi Medcezir dizisinin oyuncularının elindeki telefonun markası revaçta olacak.

5 YORUMLAR

  1. Bu dizideki telefonlar genelde samsung demekki samsung daha kaliteli 🙂 Yada dediğin gibi anlaşmalarıda olabilir. ama Samsung bu kadar kalitesiz bir reklama gelmez gibi düşünüyorum.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.