Microsoft “Ekran Röntgenciliği” Sorununu Çözüyor!

0
178 görüntülenme

Günlük hayatta sıklıkla karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi, kuşkusuz ki veri güvenliğimizin tehdit altında olması ve özel hayatın gizliliğinin ihlal edilmesi… Özellikle akıllı cihazların yaygın şekilde kullanılması ile beraber, telefon ya da tablet ekranlarındaki her şeyin etraftaki kişilerce de görünmesi, kalabalık ortamlarda insanların rahatlıkla yanındaki kişinin cihaz ekranını görebilmesi sorunları ortaya çıkıyor. Ancak Microsoft, bu sorunu ortadan kaldırmak için iyi bir çözüm bulma yoluna ilerliyor.

Microsoft_0

Microsoft’un kafa yorduğu ve patentini aldığı sistem ile, artık ekrandaki yazışmalar, resimler, e-postalar ve diğer tüm görseller ile yazılar, ekrana sağdan, soldan, aşağıdan ya da yukarıdan bakanlar tarafından görülemeyecek. Söz konusu teknoloji, bu şekilde ekran röntgenleyen kişilere karartılmış bir görünüm sunacak.

Piyasada bulunan çeşitli ekran koruyucuları, her ne kadar bu sistemin gördüğü işi görse de, her modele ve her markaya uygun olmayabilen bu ürünler ile kalıcı bir çözüm bulunamıyor. Bu nedenle de Microsoft, bu sisteme oldukça fazla önem veriyor.

maxresdefault

Arka aydınlatma işlemi ile ekranı karartan ve yalnızca kullanıcının açısından ekranın görülmesine izin veren bu sistem, açı derinliğini de her an değiştirebiliyor. Bunun yanı sıra, kendi ayarlarınızı oluşturabileceğiniz profil seçenekleri de sistemin içinde mevcut durumda.

Teknoloji devi Microsoft, bu teknoloji ile önemli bir sorunu çözerken, sistemin kısa zaman içinde piyasanın beğenisine sunulacağı da konuşuluyor. Çünkü sistem, ileri bir teknoloji gerektirmeksizin akıllı cihazlarda devreye alınabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.