Oyunların Keyfini Monster Pusat Oyuncu Klavyesi ile Çıkarın!

0
36 görüntülenme

Oyun kontrolcüler, ergonomi konusunda sınıf atlasa da tüm oyuncular, en konforlu oyun deneyiminin klavye ve fare ikilisiyle olduğu yönünde hemfikir. Özellikle oyunculara yönelik geliştirilen klavyeler, başta ergonomi, ardından performans konusunda standart bilgisayar klavyelerinden daha iyi konumda bulunuyor. Ne var ki bazı oyuncular, gaming klavye yerine standart klavyeler kullanarak oyun seanslarından verim almayı bekliyor ancak bu verimi maalesef elde edemiyor. Her oyun tutkununun, oyuncu klavyesi kullanarak oyun oynaması için böylesi çözümlerin standart klavyelerden ne gibi üstünlükleri olduğunu öğrenmesi gerekiyor. O hâlde sözü daha fazla uzatmayalım ve gaming klavye modellerinin avantajlarından söz etmeye başlayalım.

Membran Klavyeleri Dolaba Kaldırın, Mekanik Oyuncu Klavyesi Kullanın

Rakiplerinize karşı milisaniyelerle yarıştığınızı biliyoruz, hatta sırf ekrana yansıyan görüntünün 16 milisaniyede oluşturulması ve en az 60 fps’te oyun oynamak için donanım yenilemesi yaptığınızı da… Bunca hassas ayarlamaların, oyun sırasında kapsamlı planlamaların, rakiplere karşı geliştirdiğiniz ustalıklı hamlelerin boşa gitmesini inanın sizin kadar biz de istemeyiz. İşte bu nedenle şu an kullanmakta olduğunuz “gaming” etiketi de bulunabilen membran yapılı klavyelerle vedalaşmaya hazırlanın. Çünkü gerçek oyuncu ekipmanlarıyla oyunculuk kariyerinizi hedeflediğiniz şekilde ilerletebilirsiniz ve mekanik aksamlı oyuncu klavyesi modelleri, başarıya giden bu yolda yolunuzu RGB LED ışıklarıyla aydınlatacak en önemli parçalardan biri.

Membran klavyelere göre tuş seyahat süresi de basma hassasiyeti de daha yüksek olan mekanik oyuncu klavyeleri, pürdikkat kesilerek oynadığınız rekabetçi oyunlarda sizi rakiplerinizden öne geçirecek en önemli unsurlar arasında bulunuyor. Anti-Ghosting özelliğiyle tuş kombinasyonlarında size engel çıkarmayan modeller, dayanıklılık konusunda da sizi memnun edebilecek nitelikte. Mekanik oyuncu klavyelerinin 50 milyon ve üstü anahtar ömrü olduğunu ekleyelim.

Oyuncu Klavyesi Modellerinde Ergonomi, İşlevsellik ve Performans Bir Arada

Size, ergonomik olduğu gerekçesiyle oyun süreçlerinde kullanmanız için ofis tipi klavyeler öneren bilgisayarcılardan koşarak kaçın ve oyun seanslarında size ekstra konfor sağlayacak gerçek bir oyuncu klavyesinin peşine düşün. Çeşitli kullanım testleri sonucunda üreticilerin geliştirdikleri gaming klavyeler, klavyenin daima başrolde olmadığı kullanım senaryolarından farklı şekilde oyuncuların, yoğun oyun süreçlerindeki kullanım alışkanlıkları çerçevesinde şekillendiriliyor. Bu ifadeden yalnızca klavyelerin şekillerinin, tuş dizilimlerinin ve benzeri özelliklerinin farklı olduğu anlamını çıkarmayın. Aynı zamanda oyun esnasında ihtiyaç duyacağınız atanabilir makro tuşları, bilgisayar sesini anında yükseltip alçaltabilmenize imkân tanıyan ses tekerlekleri, oyununuzun Görev Çubuğu’na düşmesine neden olabilen Windows tuşunu kilitleyen mekanizmalar ve daha nicesi, bir oyuncu klavyesinin vazgeçilmez parçalarındandır.

Herhangi bir teknoloji marketinden alacağınız normal klavyelerde ise bahsettiğimiz özelliklerin neredeyse hiçbirini bulamayabilir, görünümüyle oyun klavyesini andıran ama özünde standart bir klavyeden farkı olmayan klavyeler karşısında hayrete düşebilirsiniz.

Ekipmanınız Daima Tarzınızı Yansıtsın, Size Motivasyon Sağlasın

Oyunlarda elleriniz ve kollarınız, klavye ve farenizdir. Kendinizi ne kadar rahat hissederseniz hamlelerinizi o kadar iyi yapabilir, oyunlarda o kadar çok başarı gösterebilirsiniz. Tabii bunun bir de görünüm tarafı var ki hem tarzınızı ekipmanlarınız aracılığıyla yansıtmanızı sağlar hem de oyun seanslarınızda size faydası dokunur. Tahmin ettiğiniz üzere gaming klavyelerdeki RGB LED aydınlatmalardan söz ediyoruz. Önceden tanımlı olarak farklı şekillerde aydınlanabilen klavyeleri dilerseniz kendi istediğiniz biçimde yapılandırmanız da mümkün oluyor. Bazı oyunlarda ise klavye aydınlatması, en önemli yardımcınız hâline geliyor. Örneğin, oyun deneyimini gerçekçi kılmak adına ekrandaki göstergeleri kapattığınızda, bazı oyuncu klavyesi modelleri yönettiğiniz karakterin sağlık seviyesini, üzerindeki RGB LED aydınlatma ile size iletebiliyor. Karakterinizin sağlık seviyesi azaldığında kırmızı renk aydınlatma, kalp atış efektiyle yanıp sönebiliyor.

Standart klavyelerin bazı modellerinde aydınlatma bulunuyor ama bu aydınlatmalar genellikle sabit renklerde oluyor ve özelleştirilemiyor. Oyunlarla anlık irtibat kuramayan standart klavyeler, oyundaki karakterinizin sağlık durumundan doğal olarak haberdar olamıyor.

Bunlara, oyuncu klavyelerindeki bilek desteği, multimedya tuşları, dayanıklı alüminyum kasa gibi unsurlar da eklenince oyun deneyiminiz, ister istemez iyileşiyor. Monster Notebook imzası taşıyan Pusat oyuncu klavyesi de bir gaming klavyeden beklediğiniz özellikleri fazlasıyla karşılıyor. Fırçalanmış alüminyum kasasının üzerinde, RGB LED aydınlatma ve makro destekli mekanik tuşlarla donatılan klavye, oyun seanslarınızın kuşkusuz en vazgeçilmez parçası olmayı başarıyor. Eğer siz de standart klavye kullanıcılarından biriyseniz zaman kaybetmeyin ve Pusat oyuncu klavyesiyle hemen tanışın!

 

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.