Periscope Uygulaması Bundan Böyle Android Cihazlarda!

0
350 görüntülenme

Medya sayesinde tanıdığımız uygulamalardan bir tanesi de, kuşkusuz ki Periscope… Ünlülerin, siyasilerin, oyuncuların, sporcuların ya da sıradan vatandaşların internet üzerinden canlı yayın yapmalarını sağlayan Periscope uygulaması, bildiğiniz gibi Twitter tarafından satın alınmıştı. Bu uygulama, söz konusu satışın ardından ise giderek güçlendi ve mobil dünyaya da hakim olarak gelişimlerini bu yönde sürdürdü. Son olarak aldığımız haber ise, Periscope’un Android cihazlarda da kullanılabilir hale geldiği ile ilgili…

yeni-cagin-canli-yayin-araci-periscope-705x290

2015 yılının başlarında, Twitter tarafından satın alınan, piyasaya sürülüşünün ilk 10 gününden, yaklaşık 1 milyon kullanıcı tarafından indirilen Periscope, geçtiğimiz aylar içinde İOS işletim sistemli mobil cihazlarda kullanılmaya başlanmıştı. Mobil dünyadan canlı yayının rahatlıkla yapıldığı, mobil uyumlu olan tüm uygulamaların daha fazla kişiye ulaştığı günümüzde, Periscope da bu yönde bir ilerleme ile sahada yerini aldı. İOS cihazlarda sıklıkla kullanılan bu uygulama, 2015 yılının Mayıs ayı itibariyle de Android cihazlardaki yerini aldı.

canli-yayin-uygulamasi-periscope-sonunda-androide-de-geldi_640x360

Android işletim sistemli cihazları kullanan kişiler, artık rahatlıkla Periscope uygulamasını indirerek bu uygulamayı kullanabiliyorlar. Mobil anlamda atılan bu adım, milyonlarca Android kullanıcısını sevindirmişe de benziyor. İnteraktif paylaşımların söz konusu olduğu uygulama bünyesinde, ekranın sağ tarafında yer alan canlı kanal listesi sizlere pek çok seçenek sunuyor. Uygulama cihaza kurulurken, Twitter uyumlu bir kurulum gerçekleşiyor ve kanal tavsiyeleri ekranda yer alıyor.

Periscope uygulamasını incelemek ve indirmek için http://tr.fobito.com/android/periscope adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.