Photomath – Telefonunuzun Kamerası Matematik Sorularını Çözüyor

3
42.201 görüntülenme

Haberimiz kesinlikle şaka değil. İlk duyulduğunda Hadi canım, olur mu öyle şey? Vallaha mı? Matematik sorularını çözen program mı olur? diyenlerden olabilirsiniz. Ben de sizin aranızdaydım.

Telefonunuzun kamerasını basit bir denklem ya da kesir, üslü sayı, köklü sayı ya tuttuğunuzda anında sonucu altında beliriyor.

Photomath isimli yazılım henüz test aşamasında. Şu an için Android versiyonu yok sadece IOS ve Windows Phone işletim sistemlerine sahip telefonlarda çalışıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=w4gnLVg_l1Q

Photomath programı denklemler kesirler, köklü sayılar ve üslü sayılar ve eşitlikleri saniye bile olmadan çözebiliyor. Kamerayı sorunun ya da matematiksel bir denklemin üzerine getirdiğinizde program bu resim görüntüsünü okuyarak matematiksel işlemi algılıyor ve hemen çözüyor ve anında ekranda belirtiyor.

İsterseniz daha sonra acaba bu sonucu nasıl buldu diye merak edenler için adım adım sonucu nasıl bulduğunu anlatan bir aşamaya da sahip.

Photomath - Telefonunuzun Kamerası Matematik Sorularını Çözüyor
Photomath – Telefonunuzun Kamerası Matematik Sorularını Çözüyor

Photomath geliştirmeye çok açık bir program.  Sinx, Cosx gibi analitik geometri işlemlerini log ve türev , integral işaretleri de bence rahatlıkla yeni sürümlerinde tanımlanabilir.

Photomath - Telefonunuzun Kamerası Matematik Sorularını Çözüyor
Photomath – Telefonunuzun Kamerası Matematik Sorularını Çözüyor

Photomath programının resmi web sitesi

IOS için Photomath  İndir

Windows Phone için Photomath İndir

Öğrencilerin çok işine yarayacak gibi duruyor Photomath ancak,  umarım öğrenciler kendilerini tamamen bu programın eline bırakmaz. Sonuçta bu bir program sayıları yanlış okuyabilir, her zaman en doğrusu kendi hesaplarımız olmalı.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.