Ramazan Bayramı Öncesi Maaşlar Erken Ve Zamlı Yatacak!

0
491 görüntülenme

Her yeni dönemde olduğu gibi bu yıl da Temmuz ayında emekli ve memurların alacakları zamlar gündeme oturdu. Bu dönemin en güzel yanı ise, maaşların Ramazan Bayramı öncesinde yatma ihtimali…

Emeklilerin ve memurlarının maaşları için artışın yüzde 4.76 olacağı açıklanan zamlar ile yeni yatacak maaşlar biraz da olsa yüzleri güldürecek. Maaşları 1000 TL’nin altında kalan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de 100 TL zam uygulanacağı açıklandı.

emekliye_zamli_maas_bayram_da_h195625_3d831

Aynı zamanda emekli maaşı 1000 TL’nin üzerinde olan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ise yapılacak zam 100 TL olarak belirlenmesinin ardından, maaşların 1100 TL olarak verilmesi kararlaştırıldı.

Bayramların öncesinde kişileri mağdur etmemek ve bayramın daha rahat geçirilebilmesi için maaşların bayramdan önce yatma geleneği ise bozulmayacak gibi görünüyor. Bununla ilgili çalışmaların başladığı belirtildi. Daha önceki zamanlarda da bayramın sonrasında alınması gereken maaşlar bayram öncesine çekilmiş ve emekliler ile memurların yüzleri güldürülmüştü.

emekliye-zamli-maas-bayram-da-14

Daha önce yapılan açıklamalarda enflasyon değer 3’ün üzerine çıkarsa, memurlar, memur emeklileri ve sözleşmeliler için zam ile birlikte fark yatırılacağı bildirilmişti. Bu dönemde enflasyonun 4.76 olması ise bu durumu destekledi. Böylelikle şu an yatacak olan maaşların hem zamlı hem de fark oluşturularak yatırılması bekleniyor.

Memurların ve sıkıntılı, zor şartlar geçiren emeklilerin maaş artışlarının farklı olması ve erken yatması ise herkesin yüzünü güldürecek gibi duruyor. Bekleyip göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.