Selfie Çubuğu Felaket Getirdi

0
599 görüntülenme

Selfie çekimi neredeyse hayatımızın her anında yer almaya başladı. Hatta o kadar ki artık Selfie çekmeden hiçbir şey yapılamaz oldu. Selfie tutkunluğu bu kadar artmışken tabi ki de bu konuda bir piyasa oluştu. İşte Selfie çubukları da bunun üzerine doğdu…

sahile-dusen-yildirim-4-can-aldi-h1419925673

Daha kolay fotoğraf çekimi sağlayabilmek adına çekimi kolaylaştırmanın en güzel yolu gibi görünen Selfie çubukları güzel sonuçlar meydana getirmesinin yanı sıra sorunlar da meydana getirmekte. Çeşitli yerlerde güvenlik sebebi ile yasaklanan Selfie çubukları yine büyük bir sorun ile karşımıza çıktı.

Bir ölümle sonuçlanan Selfie çekme tutkusu tüm dikkatleri bu Selfie çubuklarının üzerinde topladı. Galler’de Brecon Beacons dağlık bölgede Selfie çubuğuna düşen yıldırım ile ölen iki kişi herkeste bir huzursuzluk yarattı.

selfie

Bu dağlık bölgede yıldırım düştüğü esnada hava çok kötü ve oldukça şiddetli yağmur altındaydı. Bu kadar kötü bir havada o bölge içerisinde çok fazla yıldırım düştüğü belirlendi. Ancak düşen bu yıldırımlardan bir tanesi 4 kişilik bir ekip olan gezicilerin Selfie çubuğuna da denk geldi. Bulunduğu bölgede çekim alanı oluşturarak bir paratoner görevi gören Selfie çubuğuna düşen yıldırım 4 kişilik ekibin 2’sini ölüme götürdü. Diğer 2 kişi ise ağır yaralandı.

Çubuğa düşen yıldırımın çubuktan çevresindeki kişilere etki ederek onların hayatına mal olması veya hayatlarını tehlikeye sokması bu cihazın kullanımını azaltır mı bekleyip göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.