Sim Kartsız Telefonlar Geliyor

0
715 görüntülenme

Artık sim kartsız telefonlar görmeye hazır olun. İki ezeli rakip olan Apple ve Samsung, sim kart olmadan kullanılabilecek yeni akıllı telefonları üretmek için kolları sıvadı. Bu amaç uğruna birlikte çalışma kararı alan iki dev firma, kullanıcılarına sim kartsız telefon kullanımını imkanlı kılacak telefonlar için çalışmalara başladı.

Yeni teknoloji olarak göreceğimiz e – SIM kart yani elektronik sim kart projesi ile bir araya gelen Samsung ve Apple, aynı zamanda telekomünikasyon devleriyle de anlaşarak bu projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Görüşülen devler arasında AT&T, Vodafone ve Deutche Telekom gibi firmaların bulunduğu biliniyor.

1437251350_img20150718232011

Sim kart olmadan nasıl telefon kullanılacak diye merak edenler için küçük bir açıklama getirmek ise şart. Bu proje gerçekleşir ve hayatımıza girerse, sim karta ihtiyaç duymadan, cihazların kendi mekanizması sayesinde operatörlere bağlanılabilecek. Elimizde fiziksel bir materyal olarak tutabildiğimiz şu anki sim kartlar tarihe karışacak ve bunun yerine e – sim kart ile tamamen operatörler üzerinde bağlantı kurulabilecek. Böylelikle her seferinde sim kartın çıkarılıp takılması gibi bir dert doğrudan ortadan kalkacağı için bir çok kullanıcının bu projeyi memnuniyetle karşılayacağını söyleyebiliriz.

sim-kart

İki dev firma yani Samsung ve Apple’ın ortak çalışması sonucu ortaya çıkacak olan e – sim kart 2016 yılında hayatımıza girecek gibi görünüyor. Yeni dönem üretilecek olan telefonlarda bu teknolojiyi 2016 yılından itibaren görebileceğiz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.