Taksit Yasağının Çözümü “Hediye Çekine Taksit” e Yasak Geldi

0
173 görüntülenme

Cep telefonlarının taksitli olarak satılmasına gelen yasağın çözümü olarak görülen ve bir çok mağaza tarafından yapılan olay için çalışmalar yapıldı ve hediye çekine taksite yasak getirildi.

Telekomünikasyon mallarına ve cep telefonlarına getirilen taksit yasağından sonra bu yasağı alt etmek ve ince fikirler ile taksit yapmaya ve müşterileri memnun etmek için uygulanan hediye çekine taksit yaparak satma olayına yasak geldi.

Taksit Yasağının Çözümü "Hediye Çekine Taksit" e Yasak Geldi
Taksit Yasağının Çözümü “Hediye Çekine Taksit” e Yasak Geldi

Telemünikasyon mallarına ve cep telefonlarına getirilen bu ürünlerin kredi kartlarına taksit ile satma yasağı geçtiğimiz şubat ayı içerisinde uygulamaya girmişti. Yasağın uygulamaya girmesinden sonra hayatın vazgeçilmezlerinden biri haline gelen taksit ile satışı yapmayı sürdürebilmek adına yasağın açıklarını araya satıcılar emellerine ulaştı. Bulunan açıklar arasında popüleritesi en fazla olanı ise alıcılara hediye çeki satarak bu hediye çekini taksitlendirmekti.

Artık yeni yasa düzenlemesi ile eskiden taksitlendirme açığı olarak kullanılan hediye kart hediye çeki ya da buna benzer türlerde bir mal veya hizmet bulundurmayan malların alımında taksitlendirmek engelleniyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun çalışmaları sonucu elde edilen bu yasa, Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi bile.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.