Tatile Nereye Gitsem?

0
793 görüntülenme

Her yıl yazın yapacağımız tatil öncesi sorduğumuz ilk soru belki de. Tatile nereye gitsem? Şimdi turizm konusunda kendimi profesyonel olarak nitelendiremem ama naçizane  bir kaç fikrim ve önerilerim var.

Öncelikle tatile kiminle gittiğiniz çok önemli tatil yerini seçerken. Amacınız da elbette çok önemli. Bazı insanlar farklı deneyimler ve heyecanlar yaşamak isterler, kendilerine extreme sporlar yapabilecekleri (yamaç paraşütü ,bungee jumping, tırmanma vs ) tatil beldelerini araştırarak işe başlayabilirler. Örneğin Fethiye, Bursa, Antalya,Tekirdağ- Uçmakdere gibi.

Kiminle gidileceği de önemlidir. Örneğin sadece eşinize gidecekseniz ya da sevgilinizle o zaman romantik mekanlar ve beldeler tercih edebilirsiniz. Arkası orman önü deniz müthiş mekanlar var. Özellikle Antalya Kemer ve Belek tarafını önerebilirim.

tatil2

Eğer çocuklarınız varsa ve yaşları 0-12 arasında ise çocuk animasyon ve aktivitelerin bol olduğu otel ya da tatil köylerini tercih edin. Hem çocuğunuz güzel vakit geçirsin hem de size tatilin keyfini çıkarmak için daha çok zaman kalsın.

Ayrıca eğer kumsalda taş yerine kum seviyorsanız size mutlaka Antalya-Side-Kumköy ü öneririm. Buradaki kumsal başka bir yerde yok.

Havuzdan çok denizde vakit geçirecekseniz Alanya yı önermem aklınızda bulunsun. Alanya’nın hem sahili genelde taşlıktır hem de dalgalıdır.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.