2013-2014 TEOG Sınav Soruları ve Cevap Anahtarları

1
8.902 görüntülenme

28-29 Nisan Pazartesi ve Salı günleri 2 oturum olarak gerçekleşen, temel eğitimden orta öğretime geçiş sınavı kısa adıyla TEOG sınav soruları ve cevap anahtarlı yayınlandı. Sınava giren tüm öğrenciler buradaki linklere tıklayarak kaç doğru kaç yanlış yaptıklarını hesaplayabilirler.

Sınav Soruları ve Cevap Anahtarları için tıklayınız

TEOG Ortak Sınavı Soru ve Cevapları
TEOG Ortak Sınavı Soru ve Cevapları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, 8’inci sınıf öğrencileri için, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında düzenlenen ikinci dönem merkezi yazılıları tamamlandı. Sınavlara 28-29 Nisan’da 1 milyon 271 bin 273 öğrenci katıldı. Sınavlar yurtiçi ve yurtdışındaki 986 sınav merkezinde, 15 bin 814 okulda ve 91 bin 8 salonda yapıldı.

İkinci gün maratonun tamamlanmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı, merkezi sınavların soru kitapçıklarını internet sitesinde yayınladı. Soru kitapçıkları ayrıca, bütün oturumlar tamamlandıktan sonra öğrencilere verildi. Alınmayan soru kitapçıkları milli eğitim müdürlükleri tarafından değerlendirilecek.

Mazeret sınavları 10-11 Mayıs’ta

Sınavlara katılamayanlar için mazeret sınavları, 10-11 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Sınav sonuçlarının haziran ayında açıklanması planlanıyor.
Puanlar nasıl hesaplanacak?
Öğrencilerin, 6, 7 ve 8’inci sınıf yılsonu başarı puanları ile 8’inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak. Elde edilen toplam, ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan belirlenecek. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacak.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.