Telefon ve Bilgisayarda Saat Ayarlama

1
1.418 görüntülenme

Android IOS ya da Bilgisayarda saat ayarı nasıl yapılır? Akıllı telefon kullanıcılarının telefonları saatleri otomatik olarak bir saat geriye attı. Ama ülkemizde bunu 2 hafta snra yapacağız. Yarın işyerine erken gitmek istemiyorsanız şu saat ayarlarını gerçekleştirmek gerekiyor.

Telefon ve Bilgisayarda Saat Ayarlama

Cihazlar bu duruma hazır değil. Ancak Microsoft, bugünden bu özel duruma çözüm bulmak adına ufak bir güncelleme yayınlamış durumda. Güncellemeyi indirdiğinizde 25 Ekim’de Windows PC’ler saatleri otomatik olarak geri almayacak ve 8 Kasım’da bunu yapacak.

Güncelleme Windows 10 haricinde diğer işletim sistemlerinde otomatik olarak indirilmediğinden buraya tıklayarak sizin manuel şekilde güncellemeyi kurmanız gerekiyor.

Ancak güncelleme dışında siz de bilgisayarınızın saatleri otomatik olarak geri almasını engelleyebilirsiniz. Bunun için Tarih ve Saat ayarlarına girip ‘Gün ışığından yararlanma saati için otomatik olarak ayarla’ özelliğini devredışı bırakın. Ancak bu ayarı 24 Ekim akşamı yapmayı unutmayın; öncesinde yaparsanız saatin kendini bir saat geri aldığını fark edeceksiniz. Günlük akışınızı bozmaması açısından bu işlemi 24 Ekim akşamı yapmanızda fayda var.
8 Kasım günü geldiğinde tekrar bu ayarı etkin hale getirebilirsiniz.

PEKİ YA TELEFONLAR?
Kış saati uygulamasına geç geçmemiz dolayısıyla telefonlar kendini 25 Ekim sabahı geri almış olacak. Bunun önüne geçmek için ise Android ve iPhone’larda saat ayarı yapmanız gerekiyor.

Akıllı telefon kullanıcılarının telefonları saatleri otomatik olarak bir saat geriye attı. Yarın işyerine erken gitmek istemiyorsanız şu saat ayarlarını gerçekleştirmek gerekiyor.

iPhone için;
Önce Ayarlar>Genel>Tarih ve Saat> bölümüne girin. Ardından “Otomatik Ayarla” özelliğini devredışı bırakın. Sonra saatinizi ayarlayın.

Telefon ve Bilgisayarda Saat Ayarlama
Telefon ve Bilgisayarda Saat Ayarlama

Android için;
Ayarlar>Tarih ve Saat bölümüne gelin. Yeni ekranda yer alan “Otomatik tarih ve saat” ile “Otomatik saat dilimi” ayarlarını pasif konuma getirin. Yani seçili ise bu işaretleri kaldırın. Yeniden saatinizi ayarlayın.

Telefon ve Bilgisayarda Saat Ayarlama
Telefon ve Bilgisayarda Saat Ayarlama

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.